2016-03-11T13:21:13+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Prezydent Kotowski o sytuacji w ostrołęckich przedszkolach

REKLAMA
REKLAMA

Prezydent Ostrołęki Janusz Kotowski odniósł się do obaw opozycji o sytuację w miejskich przedszkolach. - Moje decyzje są spowodowane troską o najmłodszych, a nie wywodami początkujących lokalnych polityków - stwierdził. To efekt wcześniejszej publikacji radnego Łukasza Kulika.

- Czekałem z niecierpliwością, jak ostrołęcki samorząd rozwiąże ten problem i widzę, że robi Pan dokładnie to samo, co poprzedni rząd Platformy Obywatelskiej. Bez względu na decyzję rodziców zadecydował Pan o tym, że sześciolatki będą uczęszczać do oddziałów przedszkolnych utworzonych w szkołach podstawowych. Przecież jest to faktyczne posyłanie dzieci do szkoły, czyli działanie wbrew obowiązującej ustawie, i wbrew decyzji rodziców, którzy przecież mają wybór i mogą nie wyrazić na to zgody - pisał niedawno radny Łukasz Kulik. Ostry atak opozycyjnego radnego musiał spotkać się ze stanowczą odpowiedzią, która trafiła do niego od samego zainteresowanego - czyli prezydenta Janusza Kotowskiego.

Janusz Kotowski zapewnił, iż rodzice dzieci sześcioletnich będą mieli w Ostrołęce swobodny wybór odnośnie tego, do jakiej placówki poślą swoje dzieci. - Samorząd miasta przygotował dobre warunki do wczesnej edukacji, zarówno w szkołach jak i przedszkolach. To rodzice zadecydują czy ich pociechy skorzystają z oferty przedszkoli, czy też podejmą naukę w odpowiednio przygotowanych i doposażonych klasach szkolnych - mówi prezydent naszego miasta.

Władze miasta zapewniają także, że szkoły będą doskonale przygotowane do przyjęcia sześciolatków w oddziałach przedszkolnych. Ma być zapewniona nawet 8-godzinna opieka pod okiem fachowej kadry, a także specjalnie przygotowane posiłki. Wszystko to ma sprawić, że młodsze dzieci polubią szkołę już na etapie oddziału przedszkolnego, dzięki czemu łatwiej będzie im rozpocząć naukę od pierwszej klasy.

- Rzeczywistość nowego roku szkolnego pokaże, że próby wzniecania sztucznego konfliktu między rodzicami a samorządem oraz napuszczania przez niektóre osoby i media rodziców na prezydenta znowu spełzną na niczym - kończy prezydent Janusz Kotowski.

REKLAMA
Zobacz również
Kalnedarz imprez
maj 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  1  2
dk3  4  5 dk6  7  8  9
 10  11  12 dk13  14 dk15  16
 17  18  19  20  21  22  23
 24  25  26  27  28 dk29 dk30
 31  1  2  3  4  5  6
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×