eOstroleka.pl
Region,

Prezydent Łomży spotkał się z ministrami

REKLAMA
zdjecie 8404
fot. lomza.plfot. lomza.pl
REKLAMA
zdjecie 8404

- Jestem bardzo zadowolony z odbytych spotkań. Trzeba jeździć, rozmawiać, wykorzystywać wszystkie możliwe szanse – mówi prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.

Prezydent Łomży udał się do stolicy, by z szefami poszczególnych resortów rozmawiać o sprawach związanych z miastem.

Mariusz Chrzanowski odwiedził najpierw Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. - Prosiłem ministra Krzysztofa Jurgiela o wsparcie dla kluczowych inwestycji związanych z Łomżą – mówi Prezydent.

Po spotkaniu z ministrem Krzysztofem Jurgielem włodarz miasta wizytował w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa. Od szefa resortu  Andrzeja Adamczyka otrzymał zapewnienie, że prace związane z budową drogi ekspresowej Via Baltica przebiegają zgodnie z planem. - Przy okazji realizacji S61 będziemy wnioskować dodatkowo o wyremontowanie ulicy Wojska Polskiego – informuje Prezydent.  W gabinecie ministra poruszono drugi - niezwykle istotny dla układu komunikacyjnego miasta - temat. Mowa o przebudowie ul. Wiosennej. Jak wiadomo dotacja na realizację projektu "Usprawnienie drogowych połączeń regionalnych w granicach Łomży - IV etap", w którym przewidziana była realizacja tej inwestycji nie została przyznana. Pojawiły się jednak przesłanki ku temu, by i w tej kwestii z optymizmem patrzeć w przyszłość.

W dalszym ciągu istnieje także realna szansa pozyskania dofinansowania na dalszy remont budynku Filharmonii Kameralnej przy ul. Nowej. Potwierdzili to dyrektorzy departamentów Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. - O środki na ten cel będziemy starali się z tzw. rezerwy ministerialnej – tłumaczy Mariusz Chrzanowski. Prezydent w przyszłym tygodniu ponownie uda się do ministerstwa, by osobiście porozmawiać na ten temat z wicepremierem oraz ministrem kultury i dziedzictwa narodowego Piotrem Glińskim.

Prezydentowi Miasta Łomża udało się również spotkać z ministrem nauki i szkolnictwa wyższego Jarosławem Gowinem. Rozmowa dotyczyła rozwoju szkolnictwa wyższego w Łomży. Minister w ciepłych słowach wspominał ubiegłoroczną wizytę w grodzie nad Narwią, podczas której wygłosił wykład na Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości. Jarosław Gowin z uznaniem wypowiadał się o uczelni, jej kadrze oraz zapleczu naukowo - badawczym.

W trakcie wizyt w ministerstwach Prezydentowi towarzyszył doradca - Mariusz Giełgut, poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej - Kazimierz Gwiazdowski oraz rektor PWSIiP - Robert Charmas.

Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22 dk23 dk24 dk25  26  27 dk28
 29  30 dk31  1  2  3  4
×