2016-02-03T18:15:13+01:00 eOstroleka.pl 10 0 4 5
Region,

Prezydent Łomży spotkał się z ministrami

REKLAMA
fot. lomza.pl
REKLAMA
2
2
0
- Jestem bardzo zadowolony z odbytych spotkań. Trzeba jeździć, rozmawiać, wykorzystywać wszystkie możliwe szanse – mówi prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.

Prezydent Łomży udał się do stolicy, by z szefami poszczególnych resortów rozmawiać o sprawach związanych z miastem.

Mariusz Chrzanowski odwiedził najpierw Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. - Prosiłem ministra Krzysztofa Jurgiela o wsparcie dla kluczowych inwestycji związanych z Łomżą – mówi Prezydent.

Po spotkaniu z ministrem Krzysztofem Jurgielem włodarz miasta wizytował w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa. Od szefa resortu  Andrzeja Adamczyka otrzymał zapewnienie, że prace związane z budową drogi ekspresowej Via Baltica przebiegają zgodnie z planem. - Przy okazji realizacji S61 będziemy wnioskować dodatkowo o wyremontowanie ulicy Wojska Polskiego – informuje Prezydent.  W gabinecie ministra poruszono drugi - niezwykle istotny dla układu komunikacyjnego miasta - temat. Mowa o przebudowie ul. Wiosennej. Jak wiadomo dotacja na realizację projektu "Usprawnienie drogowych połączeń regionalnych w granicach Łomży - IV etap", w którym przewidziana była realizacja tej inwestycji nie została przyznana. Pojawiły się jednak przesłanki ku temu, by i w tej kwestii z optymizmem patrzeć w przyszłość.

W dalszym ciągu istnieje także realna szansa pozyskania dofinansowania na dalszy remont budynku Filharmonii Kameralnej przy ul. Nowej. Potwierdzili to dyrektorzy departamentów Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. - O środki na ten cel będziemy starali się z tzw. rezerwy ministerialnej – tłumaczy Mariusz Chrzanowski. Prezydent w przyszłym tygodniu ponownie uda się do ministerstwa, by osobiście porozmawiać na ten temat z wicepremierem oraz ministrem kultury i dziedzictwa narodowego Piotrem Glińskim.

Prezydentowi Miasta Łomża udało się również spotkać z ministrem nauki i szkolnictwa wyższego Jarosławem Gowinem. Rozmowa dotyczyła rozwoju szkolnictwa wyższego w Łomży. Minister w ciepłych słowach wspominał ubiegłoroczną wizytę w grodzie nad Narwią, podczas której wygłosił wykład na Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości. Jarosław Gowin z uznaniem wypowiadał się o uczelni, jej kadrze oraz zapleczu naukowo - badawczym.

W trakcie wizyt w ministerstwach Prezydentowi towarzyszył doradca - Mariusz Giełgut, poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej - Kazimierz Gwiazdowski oraz rektor PWSIiP - Robert Charmas.
REKLAMA
REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Kalnedarz imprez
sierpień 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  1