zdjecie 145
zdjecie 145
2021-01-18T13:43:58+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Prezydent Ostrołęki przeprasza za drogową klęskę. "Nie daliśmy rady sprostać Państwa oczekiwaniom"

REKLAMA
Zdjęcie główne
REKLAMA
6
10
93

Prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik przeprosił mieszkańców Ostrołęki za to, jak miejskie ulice wyglądały podczas ubiegłego weekendu. - Duże opady w połączeniu z nadzwyczaj niską temperaturą oraz podobna sytuacja na drogach w sąsiednich gminach i miastach, nie są żadnym wytłumaczeniem - przyznał.

Służby drogowe z Ostrołęki znów znalazły w ogniu krytyki ze strony kierowców. „Nawet główne ulice w centrum miasta są wciąż białe, śliskie i niebezpieczne. Wstyd!” - alarmowali nasi czytelnicy w wiadomościach przesyłanych na naszą redakcyjną skrzynkę mailową oraz na Faceboku. Jako jedyne media w regionie opublikowaliśmy relacje zirytowanych kierowców.

CZYTAJ WIĘCEJ: Kierowcy o drogowcach z Ostrołęki: „Znów zaspali, a teraz jeżdżą pługami bez celu” [ZDJĘCIA]

Dziś prezydent Łukasz Kulik zabrał w tej sprawie głos w mediach społecznościowych. Wystąpił... z przeprosinami.

- Chciałbym przeprosić, iż pomimo naszych starań oraz zaangażowania wszelkich możliwych środków nie daliśmy rady sprostać Państwa oczekiwaniom w kwestii odśnieżania miasta. Duże opady w połączeniu z nadzwyczaj niską temperaturą oraz podobna sytuacja na drogach w sąsiednich gminach i miastach, nie są żadnym wytłumaczeniem - napisał prezydent Ostrołęki na Facebooku.
 
Łukasz Kulik przedstawił również statystyki z ostatniego weekendu.
W dniach 15-17 stycznia pojazdy OPWiK przejechały 1059 kilometrów. Drogi posypywane były maksymalnymi dawkami soli i chlorku wapnia, jednak substancje te przy tak intensywnych opadach śniegu i wyjątkowo silnym mrozie nie zadziałały tak jak powinny. W tym okresie do utrzymania dróg użyto blisko 27 ton soli drogowej i piasku łącznie (w tym udział soli drogowej ponad 80%) i około 2 tony chlorku wapnia.
Nie pomogło to jednak w odpowiednim utrzymaniu ulic w mieście.
 
- Mam świadomość, że drogi pozostające w zarządzie służb Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wyglądają po odśnieżeniu lepiej. Skontaktowałem się z przedstawicielami GDDKiA i stosujemy te same procedury i dawki substancji rozmrażających. Niestety, odśnieżanie naszych dróg nie dało podobnych rezultatów. Przeanalizowaliśmy sytuację i jedyna różnica jest w procedurach prewencyjnych (GDDKiA posypuje drogi w momencie wystąpienia ryzyka oblodzenia, a my w chwili stwierdzenia tego zjawiska) - wyjaśnił Łukasz Kulik.

Jak obecnie wygląda sytuacja?

- Obecne warunki są sprzyjające (temperatura wzrosła), więc OPWiK po raz kolejny został oddelegowany do odśnieżania i posypywania głównych ciągów komunikacyjnych, natomiast ulice osiedlowe będą posypywane w następnej kolejności - poinformował prezydent.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×