eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Problemy ostrołęckiego dworca: bezdomni, wandale... "Tradycyjnie zostaliśmy z tym sami"

REKLAMA
zdjecie 1901
fot. Gabriellafot. Gabriella
REKLAMA

Firma Gabriella, która zarządza ostrołęckim dworcem autobusowym, mierzy się nie tylko z krytyką dotyczącą wyglądu dworca, ale także z wandalami, jacy nie szanują tego obiektu. Kolejny raz zniszczono ogrodzenie. 

W 2018 roku zarządzająca dworcem i wykonująca większość lokalnych połączeń grupa Mobilis wycofała się z Ostrołęki. Podjęto decyzję o rozwiązaniu spółki PKS Ostrołęka i postawieniu jej w stan likwidacji. Zniknęło wiele połączeń lokalnych. Administracją ostrołęckiego dworca miała zająć się spółka Polonus, lecz ostatecznie wycofała się z tego zadania, nie dogadując się z właścicielem terenu, którym jest parafia św. Antoniego. Udało się jednak znaleźć nowego administratora dworca, którym została lokalna firma Gabriella.

Nie da się ukryć, że budynek dworca i jego otoczenie nie przynosi chluby Ostrołęce. Choć firma dzierżawiąca teren stara się, jak może, żeby utrzymywać go we względnym porządku, to jednak pewnego poziomu, w przypadku tego terenu, przeskoczyć się po prostu nie da. W dodatku administratorzy dworca mierzą się z wieloma problemami, takimi jak obecność osób bezdomnych czy wandali.

Do kolejnego aktu wandalizmu doszło w ostatnim czasie.

- Dwa tygodnie temu poprawiliśmy ogrodzenie od strony MZK, żeby osoby bezdomne nie przesiadywały i nie wyłudzały od uczniów pieniędzy. Dziś zastajemy uszkodzone ogrodzenie po raz kolejny. Tradycyjnie zostaliśmy z tym sami - wskazują dzierżawcy dworca w mediach społecznościowych. - Może macie jakiś pomysł jak sobie radzić z takim wandalizmem, a nie jak krytykować - dodają.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
marzec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  1  2  3
 4  5  6  7  8  9  10
 11  12  13  14  15  16  17
 18  19  20  21  22  23  24
 25  26  27  28  29  30  31
×