2018-01-19T19:58:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Próbowali przebić się przez policyjny kordon podczas wizyty premiera Morawieckiego w Ostrołęce

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
7
0
12

Do aresztu trafiły dwie osoby, które dziś podczas wizyty premiera Mateusza Morawieckiego w Ostrołęce próbowały przedrzeć się przez policyjny kordon. Zatrzymani to kobieta i mężczyzna w wieku około 40 lat. Agresywniejszy był mężczyzna. Obezwładnić go zdołało dopiero czterech funkcjonariuszy.

Do zdarzenia doszło podczas piątkowej wizyty szefa polskiego rządu w Ostrołęce. Jednym z punktów w programie było złożenie kwiatów pod pomnikiem Ofiar Terroru Komunistycznego przy ulicy Kopernika. Na krótką chwilę, kiedy premier Morawiecki miał pojawić się na placu, teren wokół został zamknięty szczelnym kordonem policji i straży miejskiej. Wstęp na plac mieli wyłącznie dziennikarze oraz osoby zaproszone do udziału w uroczystości.

Na kilka minut przez przyjazdem premiera na skwer przez policyjny kordon próbowały przebić się dwie osoby – kobieta i mężczyzna. Oboje byli bardzo agresywni, nie docierało do nich, że nie mogą w danym momencie przejść przez plac. Żadne z nich nie chciało wykonywać poleceń policjantów, którzy ostatecznie musieli obezwładnić jedną z osób. Jak wynika z relacji świadka zdarzenia, z agresywnym mężczyzną z trudem poradziło sobie czterech funkcjonariuszy.

Ostatecznie jednak sytuacja została opanowana jeszcze przed przybyciem na miejsce premiera Morawieckiego. Agresorzy trafili do policyjnego aresztu.

- Zatrzymane osoby to 39-letnia kobieta oraz 43-letnie mężczyzna. Oboje to mieszkańcy powiatu przasnyskiego. Byli trzeźwi. Zostali zatrzymani w związku z naruszeniem nietykalności cielesnej funkcjonariuszy oraz znieważenia funkcjonariuszy. Ponadto kobieta usiłowała zmusić funkcjonariuszy do odstąpienia od czynności służbowych. Oboje po wykonanych czynnościach zostali wypuszczeni na wolność – poinformował nas aspirant Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Sprawcy incydentu będą musieli liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Przestępstwo, jakiego się dopuścili zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
maj 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  1  2
dk3  4  5 dk6  7  8  9
 10  11  12 dk13  14 dk15  16
 17  18  19  20  21  22  23
 24  25  26  27  28 dk29 dk30
 31  1  2  3  4  5  6
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×