eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Proces ważnych ludzi ostrołęckiej firmy. Zeznawali pierwsi świadkowie

REKLAMA
zdjecie 2109
REKLAMA

W Sądzie Rejonowym w Białymstoku odbyła się rozprawa w procesie, w którym na ławie oskarżonych zasiada osiem osób związanych ze znaną ostrołęcką firmą. Sąd rozpoczął przesłuchiwanie świadków.

Sprawa dotyczy Centrum Innowacyjnej Gospodarki Odpadami w Studziankach, które prowadziła ostrołecka spółka MPK Pure Home. Po licznych pożarach na składowisku sprawą zajęła się prokuratura. Do sądu trafił akt oskarżenia związany m.in. z niezgodnym z prawem składowaniem odpadów.

Akt oskarżenia skierowano przeciwko ośmiu osobom. Jak już informowaliśmy, wszyscy oskarżeni są związani ze spółką MPK Pure Home – są to jej prezesi (z różnych przedziałów czasowych), dyrektor administracyjna, kierownicy zakładu w Studziankach oraz osoby sprawujące funkcje koordynatorów lub specjalistów w tym zakładzie.

Przesłuchiwano świadków

Rozprawę, która odbyła się w środę 24 stycznia, relacjonuje Polska Agencja Prasowa. Oskarżeni nie stawili się do sądu, byli za to ich obrońcy. Przesłuchiwano m.in. byłego burmistrza Wasilkowa, który wspominał m.in. o częstych pożarach składowiska w Studziankach, dodając, że nie była to normalna sytuacja. Zeznawał też urzędnik z Wasilkowa oraz strażak, który wskazał przed sądem na nieprawidłowości, jakie jego zdaniem miały miejsce na składowisku. Kolejni świadkowie mają być przesłuchiwani w lutym.

Źródło: PAP, eostroleka.pl
REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
Dzisiaj:
Kino JANTAR
Kino HELIOS w Łomży
×