eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Profilaktycznie o mediacjach i oszustwach z seniorami

REKLAMA
fot. KMP w Ostrołęcefot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA
zdjecie 5389
Mediacje i sposoby oszustw stosowane obecnie przez coraz bardziej zuchwałych przestępców były głównymi tematami profilaktycznego spotkania ze słuchaczami Ostrołęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz podopiecznymi Dziennego Domu Pobytu Seniora „U św. Antoniego”.

W ramach „Tygodnia Mediacji” policjanci ostrołęckiej komendy przeprowadzili spotkania z seniorami. Pierwsze z nich odbyło się w Ostrołęckim Centrum Kultury w ramach Ostrołęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Zaprezentowano instytucje mediacji. O jej zaletach mówił naczelnik wydziału dw. z przestępczością przeciwko mieniu kom. Andrzej Rydzewski. Druga część dotyczyła oszustw jakimi posługują się sprawcy. Najczęściej ich ofiarami padają seniorze. Zwrócono uwagę na metody „na wnuczka”, jak i „na policjanta”.

Kolejne spotkanie odbyło się w Dziennym Domu Pobytu Seniora przy klasztorze, a jego organizatorem był MOPR w Ostrołęce. Tu również zwrócono uwagę na zdarzenia w których pokrzywdzonymi bywają osoby starsze. Oprócz mł. asp. Tomasza Żerańskiego w spotkaniu udział wzięła kpt. Marta Kacprzycka z Państwowej Straży Pożarnej, która wskazywała na bezpieczeństwo pożarowe w miejscu zamieszkania. W obu spotkaniach udział wzięło łącznie około 150 osób.

REKLAMA
Kalendarz imprez
czerwiec 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  31 dk1
dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8
 9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15
 16 dk17 dk18 dk19 dk20  21 dk22
 23  24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29
 30  1  2  3  4  5  6
×