2011-01-10T11:47:00+01:00 eOstroleka.pl
Polska,

Prognoza pogody na cały rok 2011. Sprawdź, jaka aura czeka nas w kolejnych miesiącach

REKLAMA
zdjecie 1391
zdjecie 1391
fot. sxc.hufot. sxc.hu
REKLAMA

W drugiej połowie stycznia znów sypnie śniegiem i wróci mróz, choć lekki. W marcu poczujemy już prawdziwą wiosnę. Maj będzie piękny. A fantastycznie zapowiada się lipiec: bardzo ciepły i słoneczny. Tak prognozuje Jan Szarzec, góral z Wisły Partecznika, który sprawdził, jak będzie wyglądać pogoda tym roku.

Przeczytajcie i sprawdźcie, jaka pogoda czeka nas w tym roku.

Styczeń

Sypnie śniegiem
Początek miesiąca z odrobiną słońca, potem lekka odwilż – to się właśnie dzieje. Do końca miesiąca sporo opadów, początkowo deszcz i deszcz ze śniegiem, od połowy stycznie sypnie śnieg i będzie lekki mróz.

Luty

Prawdziwa zima
Śnieg popada już na początku lutego, a od połowy miesiąca sypać będzie mocniej. A temperatura? - wraca lekki mróz. Luty nie będzie srogi, ale czeka nas jeszcze prawdziwa zima.

Marzec

Poczujemy wiosnę
Zacznie się lekkim zachmurzeniem. Od połowy miesiąca bardzo ładna pogoda, słonecznie, przyjemnie i ciepło - choć w nocy jeszcze przymrozki. Pod koniec marca znowu się zachmurzy, ale padać nie będzie.

Kwiecień

Słonecznie i ciepło
Od początku kwietnia do trzeciej dekady będzie bardzo ładnie. W nocy mogą jeszcze wystąpić przymrozki, lecz w dzień będzie ciepło. W trzeciej dekadzie pojawi się zachmurzenie oraz sporadyczne opady.

Maj

Piękna pogoda
W tym roku maj zapowiada się świetnie. Bardzo dużo słońca i ciepło. Ale nie widać, by miały się zdarzyć nagłe ataki dokuczliwych upałów. Miesiąc spokojny, bezwietrzny, raczej bez opadów.

Czerwiec

I słońce, i deszcz
W pierwszej połowie miesiąca – większość dni słonecznych i ciepłych. Druga połowa – więcej zachmurzenia, dosyć mglisto i przelotne opady. Ale nieduże, powodzie nam więc raczej nie grożą. Słońca mniej, ale ciepło się utrzyma.

Lipiec

Dużo słońca
Wymarzony miesiąc na urlop. Przez cały lipiec zapowiada się bardzo ładna pogoda: będzie bardzo słonecznie, zachmurzenie, jeśli już wystąpi, to niewielkie. Bez dokuczliwych upałów. Trochę wietrznie, ale bez opadów.

Sierpień

Chłodno i nieprzyjemnie
Początek miesiąca dość pogodny, choć prócz dni słonecznych zdarzą się chłodniejsze, z bardzo wilgotnym powietrzem. Słońce wraca od połowy miesiąca, ale trzecia dekada będzie nieprzyjemna, zimna, pochmurna, z deszczem.

Wrzesień

Słoneczna pogoda
Początek miesiąca z lekkim zachmurzeniem, ale padać będzie niewiele. Potem przez cały miesiąc bardzo ładna pogoda, idealna do wędrówek po górach.

Październik

Deszczowo i ponuro
Cały październik zapowiada się niestety paskudnie. Będzie spore zachmurzenie, dużo dni szarych, ponurych, z mgłami i opadami. Październik będzie przypominać listopad i to niezbyt przyjemnym wydaniu.

Listopad

Słońce i ciepło
Początek listopada lekko pochmurny, ale padać będzie mniej niż w październiku. W pozostałej części miesiąca, od drugiej dekady powinna być bardzo ładna pogoda: dużo dni słonecznych i ciepłych.

Grudzień

Trochę śniegu i mróz
Początek bardzo ładny: słońce, rześkie powietrze. Nocami przymrozki. W drugiej dekadzie coraz więcej chmur. Od połowy miesiąca - zima: drobne opady i niewielki mróz. Śniegu nie będzie wiele, lecz święta zapowiadają się białe.

[źródło: fakt.pl]

REKLAMA
Kalendarz imprez
wrzesień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
 5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29 dk30  1  2
×