Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrołęce jest na półmetku realizacji projektu „Inwestuj w Rodzinę”. Programem objęto 47 dzieci i młodzieży z rodzin zastępczych oraz 15 usamodzielniających się wychowanków pieczy zastępczej. Każdy uczestnik przeszedł wcześniej diagnozę, dzięki której dopasowano zajęcia do jego indywidualnych potrzeb i predyspozycji.
W ramach projektu zorganizowano szereg kursów zawodowych i hobbystycznych. Część z nich już się odbyła, a niektóre jeszcze trwają. Młodzież mogła wziąć udział w szkoleniach ze stylizacji rzęs, prawa jazdy kat. B, spawania metodą MAG, fotografii, kwalifikowanej pierwszej pomocy, opieki nad dziećmi w żłobku oraz kursie weterynaryjnym. W planach są kolejne zajęcia, m.in. z podstaw oprogramowania, grafiki komputerowej oraz projektowania wnętrz.
Oprócz szkoleń uczestnicy korzystają ze wsparcia specjalistów. Na finiszu są terapie psychologiczne i integracji sensorycznej oraz diagnozy pod kątem spektrum autyzmu. Zakończyły się już natomiast zajęcia z koncentracji uwagi.
Przed uczestnikami projektu są teraz letnie wyjazdy integracyjno-edukacyjne. Od 27 czerwca do 3 lipca 80 dzieci i młodzieży z rodzin zastępczych pojedzie na 7-dniowy wyjazd połączony ze szkoleniem z pierwszej pomocy i warsztatami na świeżym powietrzu.
Od 4 do 11 lipca 15 usamodzielniających się wychowanków weźmie udział w 8-dniowym wyjeździe, gdzie będą uczyć się m.in. kompetencji społecznych, kreowania wizerunku oraz nowoczesnych metod szukania pracy.
Oba wyjazdy będą połączone z rekreacją, zaplanowano zwiedzanie, wizyty w muzeach, spływy kajakowe oraz wspólne ogniska i grille. Cały projekt potrwa do października 2026 roku.



Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
Starostwo Powiatowe w Ostrołęce![Aleja Palmowa powstaje nad Jeziorem Krusko. Hołd dla słynnej kurpiowskiej tradycji [ZDJĘCIA]](./luba//dane/pliki/zdjecia/2026/m/krusko_czerwiec_2026_04.jpeg)



1
8
26