eOstroleka.pl
Region,

Przasnysz: Nowe mieszkania socjalne oddane do użytku [WIDEO]

REKLAMA
zdjecie 9637
fot. kadr z programu TVP 3/Warszawafot. kadr z programu TVP 3/Warszawa
REKLAMA
zdjecie 9637

48 przasnyskich rodzin wprowadzić się już może do nowych mieszkań socjalnych. W środę, 15 lutego oddano do użytku nowy blok wybudowany za łączną kwotę ponad 4 milionów złotych. Inwestycja wsparta została dotacją z budżetu państwa w wysokości 1,3 mln. W oficjalnym przekazaniu nowych mieszkań udział wziął m.in. wiceminister Kazimierz Smoliński.

W uroczystym otwarciu bloku, które odbyło się w środę, 15 lutego, oprócz samorządowców i Burmistrza Miasta Przasnysz – Waldemara Trochimiuka, uczestniczył również wiceminister infrastruktury i budownictwa Kazimierz Smoliński oraz Krzysztof Bieńkowski - kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ciechanowie.

Budynek z mieszkaniami socjalnymi wybudowany został przez miasto ze wsparciem Banku Gospodarstwa Krajowego w ramach Narodowego Programu Mieszkaniowego. W ramach rządowego programu finansowego wsparcia budownictwa socjalnego i komunalnego w Przasnyszu oddano do użytku następne 48 mieszkań socjalnych.

Koszt przedsięwzięcia wyniósł ponad 4 mln zł, a pomoc z budżetu państwa to prawie 1,3 mln zł.

Jeden z lokali posiadający ogrzewanie etażowe otrzymała matka z dwójką dzieci, w tym jednym niepełnosprawnym. Teraz płaci 25 zł czynszu miesięcznie. Wcześniej wynajmowała mieszkanie za ponad 1000 zł z pomocą rodziny, jednocześnie się zadłużając.

Celem programu jest zwiększenie zasobu lokali oraz pomieszczeń służących zaspokajaniu potrzeb osób najuboższych. O finansowe wsparcie z budżetu państwa mogą ubiegać się gminy, powiaty oraz organizacje pożytku publicznego dwukrotnie w roku kalendarzowym (w marcu i wrześniu). Program finansowany jest ze środków Funduszu Dopłat, a jego obsługę prowadzi Bank Gospodarstwa Krajowego.

Materiał wideo z przekazania mieszkań zobaczyć można w jednym z wydań TVP 3 Warszawa. ZOBACZ WIDEO

Źródło: ePrzasnysz.pl

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18  19 dk20  21
 22  23  24  25  26  27 dk28
 29  30  31  1  2  3  4
×