eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Przed nami kulminacja Dni Ostrołęki

REKLAMA
zdjecie 933
zdjecie 933
REKLAMA

Nadchodzący weekend to kulminacja tegorocznych Dni Ostrołęki. Samorząd przygotował dla mieszkańców liczne atrakcje. Zobaczcie, co będzie się działo w trakcie Ostrołęckiej Majówki.

Sobotnie wydarzenia rozpoczną się jeszcze przed południem, gdyż już od godz. 11.00 każdy uczestnik otrzyma szansę zadbania o swoje zdrowie dzięki bezpłatnym badaniom i fachowym poradom lekarzy specjalistów w specjalnie zaprojektowanej Strefie Zdrowia (plac gen. Józefa Bema 7a). Uroczysty korowód pełen kolorowych strojów i sztandarów da sygnał do rozpoczęcia koncertów Chóru Chłopięcego i Męskiego Filharmonii Poznańskiej (znanego lepiej jako Poznańskie Słowiki), Zespołu Tańca Ludowego Ostrołęka i Zespołu Tańca Ludowego Pod Borem z Zawad. Po wstępnym zaspokojeniu apetytów artystycznych i muzycznych, uczestnikom spragnionym uśmiechu i wielbicielom dobrego humoru polecamy występ Kabaretu RAK.

Sobotni wieczór uświetnią koncerty odwołującego się do tradycji bałkańskiej i klezmerskiej Bum Bum ORKeSTAR, podlaskiej wokalistki jazzowej Alicji Serowik oraz obficie czerpiącego z tradycyjnych węgierskich melodii i pieśni zespołu Söndörgő. Po 22.30 zapraszamy do Muzeum Kultury Kurpiowskiej na potańcówkę z zespołem Bum Bum ORKeSTAR.

W niedzielę, 19 maja nie warto odpoczywać, gdyż rozkład prezentować się będzie nie mniej ekscytująco. O godz. 16.00 zapraszamy wszystkich najmłodszych na koncert Kosmokwaków,  który połączony będzie z nauką tańca i możliwością zrobienia sobie zdjęcia z uroczymi i kolorowymi stworami z Kosmolandu. Później nasz czas umilać będą wokalistki Studia Piosenki Klubu Oczko OCK oraz nasz lokalny bard Piotr Grzyb, a wreszcie przyjdzie czas na gwiazdy wieczoru w postaci zespołów Kobranocka oraz Łąki Łan.

Majówce Ostrołęckiej w dniu drugim towarzyszyć będą liczne atrakcje: bezpłatna fotobudka, bezpłatna strefa z „dmuchańcami” i animatorami dla dzieci, lody i wata cukrowa, casting do filmów i seriali telewizyjnych dla dzieci, strzelnica multimedialna z oparta na współdziałaniu rzutnika, kamery na podczerwień oraz repliki broni strzelającej wiązką podczerwieni oraz stoisko NFZ, na którym wydawane będą Europejskie Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego.

W sobotę i niedzielę wszyscy będą mogli spróbować potraw przygotowanych przez food trucki albo  odpocząć w ogródku piwnym, które zlokalizowane będą na ulicy Kościuszki oraz rogu ulic Głowackiego i placu Bema. Na ulicy Głowackiego spotkamy również twórców ludowych, którzy rozstawią swoje stoiska.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
maj 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27  28 dk29 dk30  31  1  2
×