2019-05-16T13:59:00+02:00 eOstroleka.pl 10 0 2 10
Ostrołęka,

Przed nami kulminacja Dni Ostrołęki

REKLAMA
REKLAMA
2
0
2
Najlepszy komentarz
~Ja, 18:11 16-05-2019,   50%
Jakies "atrakcje" dla dzieci i.emerytow sa. A co z pozostałymi, cos dla nastolatkow, doroslych ludzi. Ogrodka piwnego nie liczę. Naście lat temu byl afisz nad wjazdem na nowy most. Bylo wiadomo ze jest jakas okazja a teraz??  Rozumiem ze kasa miasta jest pusta ale miało byc inaczej. Gdzie sa te pomy...
odpowiedz   •   oceń :  
Nadchodzący weekend to kulminacja tegorocznych Dni Ostrołęki. Samorząd przygotował dla mieszkańców liczne atrakcje. Zobaczcie, co będzie się działo w trakcie Ostrołęckiej Majówki.

Sobotnie wydarzenia rozpoczną się jeszcze przed południem, gdyż już od godz. 11.00 każdy uczestnik otrzyma szansę zadbania o swoje zdrowie dzięki bezpłatnym badaniom i fachowym poradom lekarzy specjalistów w specjalnie zaprojektowanej Strefie Zdrowia (plac gen. Józefa Bema 7a). Uroczysty korowód pełen kolorowych strojów i sztandarów da sygnał do rozpoczęcia koncertów Chóru Chłopięcego i Męskiego Filharmonii Poznańskiej (znanego lepiej jako Poznańskie Słowiki), Zespołu Tańca Ludowego Ostrołęka i Zespołu Tańca Ludowego Pod Borem z Zawad. Po wstępnym zaspokojeniu apetytów artystycznych i muzycznych, uczestnikom spragnionym uśmiechu i wielbicielom dobrego humoru polecamy występ Kabaretu RAK.

Sobotni wieczór uświetnią koncerty odwołującego się do tradycji bałkańskiej i klezmerskiej Bum Bum ORKeSTAR, podlaskiej wokalistki jazzowej Alicji Serowik oraz obficie czerpiącego z tradycyjnych węgierskich melodii i pieśni zespołu Söndörgő. Po 22.30 zapraszamy do Muzeum Kultury Kurpiowskiej na potańcówkę z zespołem Bum Bum ORKeSTAR.

W niedzielę, 19 maja nie warto odpoczywać, gdyż rozkład prezentować się będzie nie mniej ekscytująco. O godz. 16.00 zapraszamy wszystkich najmłodszych na koncert Kosmokwaków,  który połączony będzie z nauką tańca i możliwością zrobienia sobie zdjęcia z uroczymi i kolorowymi stworami z Kosmolandu. Później nasz czas umilać będą wokalistki Studia Piosenki Klubu Oczko OCK oraz nasz lokalny bard Piotr Grzyb, a wreszcie przyjdzie czas na gwiazdy wieczoru w postaci zespołów Kobranocka oraz Łąki Łan.

Majówce Ostrołęckiej w dniu drugim towarzyszyć będą liczne atrakcje: bezpłatna fotobudka, bezpłatna strefa z „dmuchańcami” i animatorami dla dzieci, lody i wata cukrowa, casting do filmów i seriali telewizyjnych dla dzieci, strzelnica multimedialna z oparta na współdziałaniu rzutnika, kamery na podczerwień oraz repliki broni strzelającej wiązką podczerwieni oraz stoisko NFZ, na którym wydawane będą Europejskie Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego.

W sobotę i niedzielę wszyscy będą mogli spróbować potraw przygotowanych przez food trucki albo  odpocząć w ogródku piwnym, które zlokalizowane będą na ulicy Kościuszki oraz rogu ulic Głowackiego i placu Bema. Na ulicy Głowackiego spotkamy również twórców ludowych, którzy rozstawią swoje stoiska.

REKLAMA
REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Ja, 18:11 16-05-2019,   50%
Jakies "atrakcje" dla dzieci i.emerytow sa. A co z pozostałymi, cos dla nastolatkow, doroslych ludzi. Ogrodka piwnego nie liczę. Naście lat temu byl afisz nad wjazdem na nowy most. Bylo wiadomo ze jest jakas okazja a teraz??  Rozumiem ze kasa miasta jest pusta ale miało byc inaczej. Gdzie sa te pomysły ktorymi tak sypaliscie przed wyborami?
odpowiedz   •   oceń :  
~po co atrakcje ?, 08:18 17-05-2019,   0%
Do zawiedzionego - Urząd , gdyby mógł , zapewne  kupiłby drukarkę 3 D, do drukowania dooolarów, ale nie wypada, a poza tym są spadki ,....trzeba to przeżyć, jakoś !!!
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
sierpień 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  1