2019-03-27T11:54:47+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Przedstawiamy kwietniowy kalendarz imprez kulturalnych w Ostrołęce

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
1
0
2

Kuba Sienkiewicz w duecie z Jackiem Wąsowskim oraz Kurpiowskie Prezentacje Artystyczne – to najważniejsze wydarzenia kulturalne, jakie w kwietni odbędą się w Ostrołęce. Zobaczcie szczegółowy kalendarz imprez organizowanych przez OCK.

 
64. OKR eliminacje miejskie
2 IV godz. 10, Klub Oczko
Ogólnopolski Konkurs Recytatorski jest imprezą otwartą dla uczniów szkół ponadpodstawowych, ostatniej klasy gimnazjum i osób starszych. Konkurs prowadzony jest w drodze wielostopniowych eliminacji a eliminacje miejskie to pierwszy ich stopień.
64. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski przeprowadzony będzie w formie czterech turniejów: turniej recytatorski, turniej poezji śpiewanej, teatr jednego aktora oraz wywiedzione ze słowa.
Szczegółowy regulamin i karty zgłoszenia do udziału w poszczególnych turniejach są do pobrania na stronie www.ock-ostroleka.pl.
 
NA ŻOŁNIERSKĄ NUTĘ
spotkania z muzyką
3 IV godz. 13.15, sala OCK, bilet 5 zł
Stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości uczcimy koncertem pieśni i piosenek z żołnierskiego śpiewnika - tych, które towarzyszyły walce o wolność w XX wieku oraz tych, które są świadkami naszej najnowszej historii. Znajdziemy wśród nich utwory o wydźwięku bohaterskim, żartobliwe przyśpiewki
i tchnące zadumą ballady partyzanckie. Śpiewom towarzyszyć będzie trąbka - najbardziej wojskowy
z instrumentów. Zagramy na niej rozmaite sygnały i objaśnimy ich znaczenie. Wszystkich słuchaczy zaprosimy do wspólnego śpiewania, a najmłodszych także do zabawy w żołnierzy, czyli na prawdziwą wojskową musztrę przy dźwięku trąbki.
 
TAKIE MIASTECZKO (2)
program satyryczny OUTW
5 IV godz. 18, Klub Oczko, wstęp wolny
Czy w dużych miastach, czy w małych problemy ludzkie są takie same. Artyści Ostrołęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku przedstawią je w skeczach i wesołych scenkach. Bo nic tak dobrze nie działa na problemy jak serdeczny śmiech.
 
64. OKR eliminacje rejonowe
9 IV godz. 10, Klub Oczko
Drugi etap zmagań młodych artystów w drodze do finału centralnego, który odbędzie się w czerwcu.
 
ILONA SAPKA – MALARSTWO
wernisaż wystawy
11 IV godz. 19, Galeria Ostrołęka
Studiowała w Wyższej Szkole Sztuki Stosowanej „Schola Posnaniensis" w Poznaniu. W 2001 r. obroniła dyplom na wydziale malarstwa w pracowni witrażu prowadzonej przez prof. Wojciecha Sadley'a, w której pełniła funkcję asystenta w latach 2001-2006.
W Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu uzyskała uprawnienia pedagogiczne. Zajmuje się witrażem, tkaniną artystyczną. Realizuje prace malarskie na papierze, płótnie. Brała udział w licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych. Mieszka i pracuje w Wałbrzychu.
 
DZIWNY SEN
koncert maturalny wokalistek Studia Piosenki
12 IV godz. 19, Klub Oczko, wstęp wolny
Studio Piosenki kształci i rozwija umiejętności wokalne młodzieży. Na indywidualnych spotkaniach pod kierunkiem instruktora młodzież doskonali swój warsztat wokalny, uczy się interpretacji piosenek, emisji głosu, bycia na scenie. Koncert maturalny to zwieńczenie ich kilkuletniej pracy.
Wystąpią: Wiktoria Dobrowolska, Martyna Dulewicz, Gabriela Laska, Weronika Popiołek, Katarzyna Staśkiewicz.
Akompaniament: Kacper Biedrzycki - gitara, Piotr Szurpnicki - gitara basowa, Tadeusz Kowalewski - piano, kier. muzyczne
Światło, dźwięk - Mateusz Grzybowski
 
KUBA SIENKIEWICZ duo
koncert Kuby Sienkiewicza i Jacka Wąsowskiego
13 IV godz. 17, sala OCK, bilet 30 zł
Kuba Sienkiewicz - doktor nauk medycznych i artysta estradowy w jednym. To nie tylko lider i założyciel kultowych Elektrycznych Gitar, ale także najsłynniejszy w Polsce lekarz – piosenkarz, tekściarz i kompozytor. Autor wielu ponadczasowych hitów.
Jacek Wąsowski gra na gitarze, mandolinie i banjo. To ceniony muzyk sesyjny – jego dźwięki można usłyszeć na płytach m. in Stanisława Soyki, Reni Jusis, Edyty Geppert i wielu innych. Grał i koncertował w solowym projekcie Kuby Sienkiewicza, z Marylą Rodowicz oraz założonym przez siebie Chili My.
Podczas koncertu Kuby Sienkiewicza i Jacka Wąsowskiego nie zabraknie znanych przebojów z repertuaru Elektrycznych Gitar.
 
PIOTRUŚ PAN
spektakl Olsztyńskiego Teatru Lalek
14 IV godz. 12, sala OCK, bilety 7 i 15 zł
Widzieliście kiedyś mapę dziecięcego umysłu? Nie? Dziecięcy umysł jest bardzo skomplikowany. I cały czas się porusza. Nawet, kiedy się nudzi. Zwłaszcza wtedy.
Na mapie widać masę zygzaków. Jakby to były wykresy temperatury. Ale to są drogi pokrywające wyspę.
Ta wyspa to Kraina Nigdy-Nigdy. Zwana też Nigdylią. Na tej wyspie podobno mieszka Piotruś Pan!
Spektakl na motywach powieści J.M.Barrie
Reżyser: Andrzej Bartnikowski. Aktorzy: Jarek Cupriak, Tomasz Czaplarski, Adam Hajduczenia, Piotr Michalczuk, Mateusz Mikosza, Marcin Młynarczyk, Jagna Polakowska, Karolina Sadowska
 
POROZMAWIAJMY PRZY HERBACIE
25 IV godz. 17, Kultownia, Aleja WP 40
Kwiecień jest Światowym Miesiącem Wiedzy na Temat Autyzmu, dlatego czwarte spotkanie z cyklu „Porozmawiajmy przy herbacie" poświęcone będzie tej tematyce. Naszym gościem będzie pani Anna Ejzemberg, koordynator wolontaryjny Punktu Informacyjnego JiM w Ostrołęce, Koordynator Klubu Rodziców. Posłuchamy trochę na temat autyzmu, pogramy wspólnie w gry planszowe. Wstęp wolny, zapraszamy całe rodziny!
Organizację spotkań wspiera Stora Enso.
 
BLISKO
Koncert Grupy Wokalnej Gospel
25 IV godz. 18.30, Kościół pw. św. Wojciecha w Wojciechowicach, wstęp wolny
Grupie wokalnej towarzyszyć będzie zespół instrumentalny w składzie:
Grzegorz Kozłowski - gitara akustyczna
Tomasz Kipert - gitara basowa
Robert Mierzejewski - instrumenty perkusyjne
Kierownictwo artystyczne - Bożena Harasimowicz-Pęza
Dźwięk - Mateusz Grzybowski
 
ŚWITEZIANKA
program poetycki
26 IV godz. 19, Klub Oczko, wstęp wolny
"Do mnie, tu będziem razem"... Ostrołęcka Scena Autorska zaprasza do niezwykłego, tajemniczego  świata ballad Mickiewicza, świata nadprzyrodzonego, pełnego zjaw, rusałek, gdzie codzienność przenika się ze światem pozazmysłowym.
W programie w reżyserii Julii Gwiazdowskiej wystąpią: Justyna Kita, Iza Łapińska, Aleksandra Gąska, Oliwia Kruczyk, Julia Gwiazdowska, Asia Zagroba, Dominik Opęchowski, Bartosz Bednarczyk, Szymon Tański.
 
KURPIOWSKIE PREZENTACJE ARTYSTYCZNE 2019
28 IV godz. 10, sala OCK, wstęp wolny
Zapraszamy na coroczny konkurs śpiewaków i tradycyjnych kapel z kurpiowskiej Puszczy Białej i Zielonej. Artyści rywalizują ze sobą w czterech kategoriach wiekowych, solo i w zespołach. Zmagania uczestników ocenia komisja, która przyznaje nagrody w kategoriach: śpiew solowy, śpiew grupowy, kapele kurpiowskie w tradycyjnym składzie, instrumentaliści a także mistrz-uczeń…
 
 

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Anna, 13:28 27-03-2019,   -
Szkoda ze na kpa nie może wystąpić ktoś bez stroju bo odrazu obniżona jest "punktacja". Co z tego że prezentacje artystyczne skoro śpiew oceniany jest razem z wyglądem. No chyba że się mylę i jury nie bierze pod uwagę ubioru
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 23:52 27-03-2019,   -
Czekam na repertuar majówki, zobaczymy co nam władze zaoferują. Mam nadzieję że laserów niewypałów nie będzie
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
styczeń 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31  1  2  3
 4  5  6  7  8  9  10
 11  12  13  14  15  16  17
 18  19  20  21  22 dk23 dk24
 25  26  27  28  29  30  31
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
zdjecie 9725