eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Przedszkola Nr 10 i 16 znikną z mapy Ostrołęki? Nowe ma powstać przy ulicy Kościuszki [SONDA]

REKLAMA
zdjecie 1179
Wyburzanie budynków po starej komendzie policji przy ulicy Kościuszki, fot. UM OstrołękiWyburzanie budynków po starej komendzie policji przy ulicy Kościuszki, fot. UM Ostrołęki
REKLAMA

Dwa miejskie przedszkola mogą przestać funkcjonować z 1 września 2023 r. Chodzi o placówki mieszczące się obecnie przy ulicy Mazowieckiej 7 i Powstańców 4. W ich miejsce prezydent Łukasz Kulik proponuje powołanie nowego przedszkola, którego siedziba miałaby powstać na terenie po byłej komendzie policji.

Na najbliższej Sesji Rady Miasta Ostrołęki rozpatrywany będzie projekt uchwał w sprawie utworzenia Zespołu Przedszkolnego Nr 1 w Ostrołęce przy ul. gen. Tadeusza Kościuszki 30/32.

W skład zespołu z dniem 1 września 2023 r. mają wejść:

  • Przedszkole Miejskie Nr 10 przy ul. Mazowieckiej 7,
  • Przedszkole Miejskie Nr 16 „Kraina Odkrywców” przy ul. Powstańców 4.

Zespół przejmie wszystkie należności i zobowiązania oraz dokumentację przedszkoli wchodzących w jego skład. Mienie przedszkoli wchodzących w jego skład stanie się w całości mieniem Zespołu a pracownicy przedszkoli wchodzących w jego skład staną się pracownikami Zespołu.

Prezydent Miasta Ostrołęki planuje pobudowanie Zespołu Przedszkolnego Nr 1 na terenie nieruchomości po dawnej Komendzie Miejskiej Policji w Ostrołęce, położonej na terenie „Starego Miasta” przy ul. Kościuszki w centralnej części miasta, na terenie w pełni uzbrojonym, w niedalekim sąsiedztwie obiektów handlowych, przystanków komunikacji miejskiej. Utworzenie Zespołu Przedszkolnego Nr 1 w Ostrołęce w nowo wybudowanym obiekcie na terenie Starego Miasta, ul. T. Kościuszki 30/32 i przeniesienie Przedszkola Miejskiego Nr 10 oraz Przedszkola Miejskiego Nr 16 „Kraina Odkrywców” jest uzasadnione ze względu na zły stan techniczny budynków obu tych przedszkoli, które wymagają ciągłych remontów (budynki zostały wybudowane na początku lat 70 metodą prefabrykowanych systemowych elementów drewnianych). Powstała koncepcja oraz projekt wybudowania 10 oddziałowego przedszkola w ramach zadania własnego gminy, jakim jest zakładanie i prowadzenie publicznych przedszkoli.

- czytamy w projekcie uchwały przygotowanym przez prezydenta miasta.

Jaką decyzję podejmą radni? Przekonamy się na sesji, która odbędzie się 2023 r.

 

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
Dzisiaj:
Kino JANTAR
Kino HELIOS w Łomży
×