eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ciężki sprzęt pracuje! Budynki po komendzie przy Kościuszki znikają... [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 4917
zdjecie 4917
fot. UM Ostrołękafot. UM Ostrołęka
REKLAMA

Budynki na terenie dawnej komendy policji przy Kościuszki przechodzą do historii. Na teren budowy wjechał ciężki sprzęt, który prowadzi burzenie. Praca wre, a w tym miejscu ma powstać przedszkole, którego budowa - jak zapowiadał wiceprzewodniczący rady miasta - ma być to "rekord świata".

Dawno opuszczony teren po starej komendzie w przeszłości miał być wydzierżawiony Caritas i miało tam powstać hospicjum. Obecne władze miasta wypowiedziały jednak umowę i mają inny pomysł na tę działkę.

Pojawiła się opcja, by na tym terenie powstało przedszkole. Wówczas była to jedynie sfera planów. Ale władze miasta przeszły do czynów. Ogłoszono postępowanie na rozbiórkę obiektów budowlanych zlokalizowanych na działkach położonych w Ostrołęce przy ul. T. Kościuszki użytkowanych wcześniej przez Komendę Miejską Policji w Ostrołęce, prace rozpoczęły się i na teren budowy wjechał ciężki sprzęt.

Budynki znikają w szybkim tempie. Ekipa budowlana zabrała się za budynek biurowy A.

Budynki przy Kościuszki były w fatalnym stanie, co możecie zobaczyć na naszych zdjęciach i nagraniu sprzed kilku miesięcy. Remont nagryzionych przez ząb czasu budowli byłby nieopłacalny, o ile w ogóle możliwy. W tym miejscu ma powstać przedszkole.

O tej inwestycji wiceprzewodniczący rady miasta Stanisław Szatanek powiedział na spotkaniu z mieszkańcami osiedla Stare Miasto, że będzie to innowacyjne przedszkole budowane z "gotowych elementów", ma "powstać w pół roku" i będzie to... "rekord świata". - Jeśli powstanie nowe przedszkole, nowoczesne, powinniśmy się cieszyć - wskazał radny.

Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29  30  1  2  3  4  5
Dzisiaj:
Wydarzenia
Kino JANTAR
×