eOstroleka.pl
Ostrołęka, NA SYGNALE

Miejskie targowisko pod specjalnym nadzorem ostrołęckiej policji. Na celowniku kieszonkowcy

REKLAMA
zdjecie 9382
zdjecie 9382
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA
zdjecie 9382

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego, patrolowego i prewencji uważniej przyglądają się dziś temu, co dzieje się na targowisku miejskim. Na celowniku mają m.in. kieszonkowców i sprawców drobnych kradzieży i złodziei samochodów.

Często w ferworze zakupów, roztargnienia zapominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Dlatego wychodząc naprzeciw tego rodzaju zagrożeniom policjanci trzech ostrołęckich wydziałów kryminalnego, patrolowego i prewencji połączyli siły, aby przeciwdziałać tego rodzaju przestępczości. Służyć ma temu ich akcja ‘’Rynek”, którą prowadzą dziś na targowisku miejskich. W działaniach biorą udział zarówno policjanci umundurowani, jak i “po cywilnemu”.

Oprócz fizycznego dbania o bezpieczeństwo osób przebywających na rynku policjanci przekazują także ulotki dotyczące, m.in. sposobu działania kieszonkowców. Spotkanie te są także doskonałą okazją do porozmawiania z seniorami na temat najczęściej stosowanych metod przez sprawców przestępstw, m.in. na wnuczka i na policjanta. Podczas rozmów mundurowi wskazują, jak mieszkańcy mają się zachować w takich sytuacjach. Ponadto policjanci w działaniach oraz podczas codziennej służby rozpowszechniają informacje dotyczące aplikacji „Moja Komenda” i Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, gdzie krok po kroku pokazywano, jak korzystać z nowych narzędzi teleinformatycznych, które poprawiają nasze bezpieczeństwa oraz ułatwiają kontakt z dzielnicowym naszego rejonu.

- mówi komisarz Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

 

Więcej o: Ostrołęka, policja

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
maj 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  31  1  2
×