eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Przedszkolni poeci o kurpiowskiej przyrodzie [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 8667
zdjecie 8667
Wiersze przedszkolaków znalazły się w specjalnie wydanym tomiku poezji, który otrzymał każdy z uczestników konkursu, fot. eOstrołęka.plWiersze przedszkolaków znalazły się w specjalnie wydanym tomiku poezji, który otrzymał każdy z uczestników konkursu, fot. eOstrołęka.pl
REKLAMA

Za nami III edycja Międzyprzedszkolnego Konkursu Literackiego. W tym roku młodzi poeci tworzyli wiersze o tematyce związanej z regionalną przyrodą. Hasłem przewodnim konkursu było „Kurpiowska przyroda to wielka przygoda”.

Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono łącznie 30 wierszy. Autorami każdego z nich byli wychowankowie ostrołęckich przedszkoli a pomagali im ich rodzice i dziadkowie. Jak powiedziała nam Alina Lenkiewicz, konkurs, a właściwie wspólne pisanie wierszy miało sprawić, by rodzice spędzali ze swoimi pociechami więcej czasu, odwiedzając jednocześnie najciekawsze zakątki Kurpiowszczyzny.

Tematem III edycji konkursu była kurpiowska przyroda i jej najciekawsze elementy krajobrazu. Uroki naszej małej ojczyzny dostrzegli w swoich wierszach również młodzi poeci, opisując zielone łąki, piękne lasy i kwiaty, malowniczo wijącą się po Kurpiowszczyźnie Narew czy Omulew.

Wszystkie zgłoszone w konkursie wiersze zostały opublikowane w specjalnie wydanym w nakładzie 100 egzemplarzy tomiku wierszy. Otrzymał go każdy z uczestników konkursu. Część utworów przeczytał ze sceny, wcielający się w rolę bajkowego łowcy wierszy, Staszek Orłowski.

Uroczystą galę konkursową uświetnił występ artystyczny w wykonaniu dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 16, organizatora konkursu.

Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29  30  1  2  3  4  5
×