eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Przejazd kolejowy w Ławach bezpieczniejszy [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 8763
zdjecie 8763
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA
Przed przejazdem kolejowym w miejscowości Ławy zainstalowano oświetlone znaki drogowe, które dzięki temu że są doskonale widoczne ze znacznej odległości, przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa w tym miejscu.

Na ulicy Ławskiej (teren gminy Rzekuń) w niewielkiej odległości od skrzyżowania z ulicą Przemysłową znajduje się niestrzeżony przejazd kolejowy. To tędy do elektrowni dostarczany jest węgiel. W miejscu tym dość często dochodziło do niebezpiecznych i tragicznych w skutkach wypadków. Winą za to kierowcy obarczali niedostateczne oznakowanie przejazdu, który dodatkowo  po zmroku jest niemal niewidoczny.

Od niedawna jednak sytuacja uległa znacznej poprawie. Z inicjatywy rzekuńskiego samorządu, przed przejazdem po obu jego stronach zainstalowano oświetlony, pulsujący pomarańczowym światłem znak A-10 „Przejazd kolejowy bez zapór”. Oznakowanie widoczne jest ze znacznej odległości, co z całą pewnością przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
sierpień 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31 dk1 dk2 dk3
 4  5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
 11 dk12  13  14 dk15 dk16 dk17
 18  19  20 dk21  22 dk23 dk24
 25  26  27  28  29  30 dk31
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×