eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Przez zabawę do prewencji. Prewencyjny piknik dla młodzieży w Kadzidle [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 4917
zdjecie 4917
fot. ZSP w Kadzidlefot. ZSP w Kadzidle
REKLAMA

Poprzez zabawę i sportową rywalizację chcą uczyć młodzież dobrych praktyk i bezpiecznych zachowań. Takie właśnie idee przyświecały organizatorom I Powiatowego Pikniku Prewencyjnego, który dziś odbył się w Kadzidle.

Organizatorem i pomysłodawcą pikniku była ostrołęcka policja. Funkcjonariusze z KMP w Ostrołęce przy współpracy ze służbami zaangażowanymi na co dzień w niesienie pomocy mieszkańcom i dbającymi o ich bezpieczeństwo zaplanowali szereg ciekawych konkurencji skierowanych do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz młodzieży ze szkół średnich funkcjonujących na terenie miasta oraz powiatu ostrołęckiego.

Uczestnicy mogli m.in. sprawdzić swoją sprawność fizyczną i koordynację ruchową, wiedzę z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym czy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Wiele frajdy sprawiły uczestnikom zmagania na strzelnicy, gdzie mogli sprawdzić swoją celność w strzelaniu z karabinków sportowych.

I Powiatowy Piknik Prewencyjny odbył się m.in. dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Ostrołęce. Miejscem zmagań i rywalizacji młodzieży był teren Zespołu Szkół Powiatowych w Kadzidle oraz przyległa do szkoły strzelnica sportowa.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29  30  1  2  3  4  5
Dzisiaj:
Wydarzenia
Kino JANTAR
×