2016-08-18T09:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Przychodnia w ostrołęckim szpitalu przechodzi gruntowny remont

REKLAMA
REKLAMA

Trwa remont budynku D w ostrołęckim szpitalu. Inwestycja, która realizowana jest ze środków samorządu województwa mazowieckiego, zakłada kompleksowe przebudowanie pomieszczeń, w których znajdują się m.in. przychodnie specjalistyczne, rejestracja i szatnia. Do szpitala w Ostrołęce trafi także nowe wyposażenie.

Prace budowlane obejmują całkowity remont pomieszczeń przychodni specjalistycznych z przystosowaniem ich do obowiązujących przepisów i standardów. Wymienione zostanie wyposażenie i urządzenia we wszystkich poradniach specjalistycznych z dostosowaniem ich do prowadzonej przez szpital diagnostyki i zakresu leczenia. Likwidowanie ścian działowych w budynku przełoży się na usprawnienie funkcjonowania przychodni specjalistycznych. W ramach kompleksowego remontu odnowione i przystosowane dla osób niepełnosprawnych zostaną również szpitalne łazienki. Wymienione będzie też mocno wyeksploatowana winda osobowa.

Już wkrótce ostrołęcki szpital korzystał będzie z tzw. systemu kolejkowego. Dlatego remont obejmuje także punkt rejestracji pacjentów. Pacjenci będą mogli pobierać numerki i spokojnie oczekiwać w odnowionej poczekalni na swoją kolej. Informacja o tym, że należy podejść do okienka pojawi się na specjalnym monitorze.

To jednak nie koniec inwestycji w ostrołęckiej placówce w tym roku.

- 16 sierpnia zdecydowaliśmy o przyznaniu kolejnych środków dla szpitala w Ostrołęce. Wkrótce placówka wzbogaci się o nowy sprzęt medyczny o wartości ponad 350 tysięcy złotych, w tym aparat USG z funkcją kolorowego Dopplera oraz, co warto podkreślić, jedyny na terenie północnego Mazowsza pozaustrojowy system wspomagania oddychania. To urządzenie pozwoli ratować pacjentów w sytuacji kiedy standardowe zabiegi resuscytacyjne nie przynoszą efektu - mówi Janina Orzełowska, wicemarszałek województwa mazowieckiego.

Przypomnijmy, że wczoraj w ostrołęckim szpitalu odbyła się konferencja prasowa, na której zaprezentowano instalacje solarne zamontowane na terenie placówki. Mają one przynieść duże oszczędności w kwestii ogrzewania ciepłej wody. Więcej o energii solarnej w ostrołęckim szpitalu przeczytać można w naszym materiale.

REKLAMA
Kalendarz imprez
grudzień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19  20  21  22  23  24  25
 26  27  28  29  30 dk31  1
×