2019-09-26T11:37:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Przydział papieru toaletowego, obcięte nogi od krzeseł. To się dzieje w ostrołęckich szkołach!

REKLAMA
REKLAMA
1
1
21

W ostrołęckich szkołach dochodzi czasami do sytuacji, które wydają się nieprawdopodobne. Dwa przykłady ujawnił dziś prezydent Łukasz Kulik. Chodzi o... papier toaletowy i nogi od krzeseł.

- Dziennie mam 3-4 telefony o sytuacjach w placówkach, gdzie nie chce mi się wierzyć, że coś takiego ma miejsce. A później okazuje się to faktem - mówił na dzisiejszej sesji rady miasta prezydent Łukasz Kulik. Przytoczył tu dwie sytuacje, które rzeczywiście budzą zdumienie.

Pierwsza z nich dotyczy... papieru toaletowego. Łukasz Kulik zdradził, że otrzymał sygnał o tym, że w jednej z placówek papier toaletowy jest wydawany przez nauczyciela na prośbę ucznia, który chce wyjść do łazienki. Miałoby to zapobiec sytuacjom, w której cała rolka papieru ląduje w sedesie za jednym razem. Prezydent skontaktował się z dyrektorem szkoły, po czym okazało się, że rzeczywiście taka sytuacja ma miejsce. - Wraca PRL - pisała do prezydenta mama jednego z uczniów, a włodarz miasta podkreślił, że należy edukować, a nie reglamentować papier toaletowy.

Druga sytuacja to kwestia krzeseł. Jak ujawnił prezydent Kulik, w jednej ze szkół brakowało krzeseł dla najmłodszych uczniów. Szkolny budżet był już jednak mocno napięty, dlatego dyrekcja miała zlecić konserwatorowi... obcięcie nóg od krzeseł, co konserwator - zgodnie z poleceniem służbowym - uczynił.

Choć mamy XXI wiek, to - jak widać - "Bareizmy" są wiecznie żywe.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Gość, 11:49 26-09-2019,   91%
Z tym papierem toaletowym to może i trochę racji jest  bo gówniarze nic nie szanują
odpowiedz   •   oceń :  
~rodzic, 20:00 26-09-2019,   50%
To porozmawiaj z dzieckiem a nie siedzisz przed TV zaraz po powrocie z roboty. Przestań doładowywać gówniarzowi komórkę w nieskończoność aby dał Ci święty spokój. Nie wyganiaj dzieciaka na osiedle bo masz ochotę się przespać w środku dnia lub obejrzeć w spokoju jeden z lasujących mózg seriali.
NIC NIE SZANUJĄ bo rodzice mają te dzieci głęboko w d..ie i nie dają właściwego przykładu swoją postawą.
Przestań pieścić tego dzieciaka tylko zacznij uczyć i wychowywać do życia w szacunku i uczciwości wobec reszty społeczeństwa.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 11:55 26-09-2019,   82%
Szkoła wg mnie dobrze zareagowała.
Ps.a czy prezydentowi nie chodzi również o oszczędności?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 11:56 26-09-2019,   42%
Choć mamy XXI wiek, to - jak widać - "Bareizmy" są wiecznie żywe.

Bardziej "Kulikizmy"
odpowiedz   •   oceń :  
~matka, 12:14 26-09-2019,   100%
w 10-tce dzieciaki rozmazują kupę po ścianach. Moje dzieci nie chcą chodzić do toalet w czasie przerwy bo tam się zbierają szkolni wandale.
I wy się dziwicie? Przecież taki papier zaraz by pływał z zatkanym sedesie. Bydło i tyle!
Pytanie: Skąd dzieci wynoszą takie zachowania?
Rodzice ! Zacznijcie się interesować swoimi dziećmi.
Nauczyciele! Kontrolujcie toalety i wyciągajcie konsekwencje od wandali! Nie przymykajcie oczu bo to sygnał że można bezkarnie robić chlew
odpowiedz   •   oceń :  
~Barbara, 13:01 26-09-2019,   100%
O dziesiątek lat słyszę ,że makabryczne rzeczy dzieją się w toaletach . Normalne ,kulturalne dzieci boją się tam zajrzeć a mowa z nich skorzystać . Jak ten problem rozwiązać ?
odpowiedz   •   oceń :  
~Rodzic, 13:02 26-09-2019,   75%
Czytam i nie wierzę.  Jeżdżę po stacjach paliw i tam są automaty do papieru debiloodporne masywne metalowe jak mu się będzie chciało wyciągać po kawałeczku to niech się bawi. Ale tak częstsze kontrole wychowawców by się przydały.
odpowiedz   •   oceń :  
~wożna, 13:15 26-09-2019,   100%
Podziwiam "chamstwo" niektórych rodziców. Najwygodniej to żeby nauczyciel biegał po WC i doglądał dzieciaczków, sprawdzał czy prawidłowo podtarły sobie pupę. A może by tak Szanowni Rodzice zacząć od siebie?Porozmawiać z dziećmi, nauczyć ich kultury,wskazać własnym przykładem jak zachowywać się w miejscach publicznych. Nauczyciel oczywiście zwróci uwagę i pomoże dziecku.....Ale pewne zachowania naprawdę wynosi się z domu.  Przycinania nóg krzesłom też by nie było, gdyby dyrektor miał budżet i mógł zakupić meble stosowne do wieku i wzrostu uczniów.
odpowiedz   •   oceń :  
~Bolek, 13:22 26-09-2019,   100%
Oczywiście zaraz winni będą nauczyciele na czele z dyrektorem, że uczniowie wrzucają całą rolkę do sedesu. Może Pan Prezydent się nie domyślił, że nie chodzi o to, że szkoły nie stać na papier i wydzielają po listku, tylko najzwyczajniej w świecie jest to sposób na wychowanie. Następnym razem jak go przyciśnie, pobiegnie do toalety i zastanie jedyną rolkę w łazience wrzuconą do sedesu to może się zastanowi co zrobić ze swoimi czterema literami i czy było warto. Chodzi też o zapychające się toalety i zdjęcie sprzątaczkom z głowy tego problemu, bo przecież potem to one własnymi rękami muszą to posprzątać. Panie Kulik, zajmij się Pan tym, na czym się znasz (do dzisiaj nie wiem co to może być, a rok kadencji mija), a wychowanie dzieci zostaw nauczycielom.

Kwestia krzeseł - jak nie ma kasy to trzeba jakoś sobie radzić, nie? Ciekawe czy w dobie szukania oszczędności w szkołach pan prezydent dorzuciłby się do nowych krzeseł, a gdzieś te dzieciaki trzeba było posadzić....
odpowiedz   •   oceń :  
~matka, 13:33 26-09-2019,   20%
Nikt nie mówi że to wina nauczycieli, chodzi tylko o to by ktoś na przerwach zaglądał do tych toalet i sprawdzał co tam się dzieje, a jeśli ktoś coś niszczy to wyciągać konsekwencje.
Dlaczego moje dzieci nie mogą iść zrobić siku przez 7 godzin lekcyjnych bo wandalom nikt nie zwraca uwagi? Przecież rodzice tam w tych kiblach nie siedzą żeby pilnować dzieci.
Gdyby przykładnie ukarać kilku osobników i narobić im wstydu to następni może by się zastanowili czy warto. Ale póki co to robią co chcą - mażą kupą po ścianach, drzwiach .... i winnych nie ma, a cierpią na tym inne dzieci
odpowiedz   •   oceń :  
~Bolek, 13:56 26-09-2019,   72%
@~matka Nauczyciel się nie rozdwoi i nie jest w stanie być w trzech miejscach na raz. Ma z reguły wyznaczony dyżur na korytarzu i jest zobligowany do pilnowania na nim dzieci, z czego rozlicza go dyrektor.  Jest monitoring szkolny i jest to weryfikowane. Nauczyciele zaglądają również do toalet, ale chyba nie ma żadnego sposobu oprócz siedzenia tam przez całą długość przerwy, aby wyeliminować tego typu zachowania. W wielu przypadkach siedzenie nauczyciela w toalecie jest niemożliwe, ponieważ są tam również ustawione pany i potem byłyby skargi że dzieci nie mogą swobodnie korzystać z toalet bo krempuje je obecność nauczyciela, który tam stoi jak gestapo. Naprawdę, ludzie, praca w szkole to jest ciężki kawałek chleba. Brak papieru to nie jest wina nauczyciela, tylko dziecka które to robi, a przede wszystkim jego rodziców, którzy nie nauczyli go podstawowych zachowań społecznych. Pozbawienie wandali dostępu do papieru to może nie jest najlepsza metoda, ale może na dłuższą metę podziała i będzie spokój. Przestań kobieto dramatyzować, tylko włóż córce 3 paczki chusteczek do plecaka i powinna sobie poradzić. Potraktuj to jako przygotowanie do trudów dorosłego życia. O zgrozo czasami zdarza się wejść do toalety, w której nie ma papieru. I co wtedy? Telefon do Prezydenta!
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 13:58 26-09-2019,   -
@~matka Są tam również ustawione pany* (błąd się wkradł przez autokorektę).
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 13:59 26-09-2019,   67%
@~matka słowo pis-uar  jest chyba zakazane na tej stronie, bo nie da się go wpisać normalnie
odpowiedz   •   oceń :  
~matka, 16:03 26-09-2019,   0%
@~Bolek Nie naskakuj proszę na mnie bo ja doskonale rozumiem że nauczyciele mają ciężko. Nawet mi nie chodzi o papier ale o sam fakt że tam się poprostu nie da wejść. Chusteczki moje dzieci noszą swoje i nie potrzebują szkolnego papieru ale boją się tam wchodzić.
Może panie sprzątaczki mogłyby robić tam "naloty"
Ale najważniejsze jest wyciąganie konsekwencji wobec tych, którzy demolują łazienki.
Często jestem w szkole i widzę brak podstawowej kultury u dzieci i to problem rodziców i broń boże nie obwiniam nauczycieli
odpowiedz   •   oceń :  
~Bolek, 20:22 26-09-2019,   100%
@~matka Nie naskakuję na Ciebie kochana, wybacz że się lekko uniosłem. Po prostu próbuję nakreślić Ci trochę szerzej sytuację w szkole niż tylko z perspektywy Twojego dziecka, które nie może skorzystać z toalety. Tak, mamy XXI wiek i  w cywilizowanym kraju nie powinno to stanowić problemu, ale jak sama widzisz, nie wszyscy żyją w tym samym roku co Ty i nie potrafią wychować dziecka w taki sposób, żeby nie wrzucało rolki papieru do sedesu. Nauczyciele sobie z tym poradzą, jak widać jakieś kroki zostały już podjęte. Nie pierwszy i nie ostatni raz coś takiego się dzieje. Kiedyś gówniarz rozrabiaka w końcu wpadnie, ale wysyłanie tam zastępów sprzątaczek i nauczycieli co przerwa i robienie na niego zasadzek to jest po prostu strata cennego czasu tych ludzi, bo mają oni w tym momencie ważniejsze zadania do wykonania. Kulik natomiast się kompromituje podnosząc do rangi "poważnego problemu" tego typu sytuacje i powinien się zając większymi projektami niż rolka papieru w sedesie w dziesiątce na centrum. Tak samo niepoważny jest rodzic, który tarabani do ratusza z takimi rzeczami. Wychodzi brak zajęcia i szukanie sobie aktywności siedząc na socjalu w domu. Można pójść do wychowawcy klasy, do dyrektora i delikatnie zwrócić uwagę na problem. W szkole o dziwo też pracują ludzie, a nie taborety nieczułe na potrzeby naszych dzieci. Traktujmy się wszyscy poważnie.  
odpowiedz   •   oceń :  
~Nauczyciel, 14:06 26-09-2019,   100%
Lepiej omawiać bzdury niż rozwiązać problem rewalidacji w szkolach, dac płatny artykuł na MO , ze wszystko załatwione-a zajęcia w szkołach się nie odbywają lub sa łączone!!!  Ale lepiej zająć się papierem toaletowy i krzesłami. Istny chwyt polityczny ze Wschodu...
odpowiedz   •   oceń :  
~Do powyżej, 15:46 26-09-2019,   100%
Właśnie! Dzieci niepełnosprawne bez nauczyciela wspomagającego nie martwią nikogo. Brak papieru, to dopiero tragedia!
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 19:08 26-09-2019,   67%
Nie dziwi mnie w sumie to, że papier wydawany jest przez nauczyciela. Dzieciaki tego nie szanują a papier coraz droższy jest. Ja osobiście przestałam go używać jak kupiłam do łazienki biobidet ale rozumiem nauczycieli i dyrekcję, która zarządziła taki przepis.
odpowiedz   •   oceń :  
~gosc, 08:59 27-09-2019,   -
to skutki przepełnienia szkół przez tzw "reformę"
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:58 27-09-2019,   -
@~gosc Serio ???
Brak papieru ?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:06 27-09-2019,   -
@~gosc to wnioskując jak wróci PO do władzy
to papier będzie ?
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
sierpień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
 24 25 26 27 28 29 30
 31  1  2  3  4  5  6