2011-03-10T18:04:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Przyłączmy się do zbiórki na rzecz dzieci w Afganistanie (WIDEO, ZDJĘCIA)

REKLAMA
 Pieniądze ze zbiórki zostaną przeznaczone na wyposażenie placówek edukacyjnych (fot. R. Dawid) Pieniądze ze zbiórki zostaną przeznaczone na wyposażenie placówek edukacyjnych (fot. R. Dawid)
REKLAMA

Wojna to "sprawy dorosłych", na skutek których cierpią dzieci. Tak jest w Afganistanie, gdzie wojna zbiera swoje ofiary. Bieda sprawia, że dzieci potrzebują ubrań, przyborów szkolnych i wiele innych zdawałoby się przyziemnych artykułów codziennego użytku. Władze naszego miasta, WKU, Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Ostrołęce oraz Stowarzyszenie Krajowego Koła Weteranów, Ich Rodzin i Przyjaciół 5 Pułku Ułanów Zasławskich, a takżeOstrołęckie Stowarzyszenie Historyczne Czwartacy przyłączyli się do ogólnopolskiej zbiórki rzeczy i pieniędzy na rzecz afgańskich dzieci.

Akcja prowadzona będzie w związku z jesiennym wyjazdem polskich żołnierzy z 15 Brygady Zmechanizowanej do Afganistanu, podczas której przekażą dzieciom dary.

Dziś w komendzie WKU w Ostrołęce odbyła się konferencja podczas, której zostały ogłoszone cele zbiórki i wstępne rozplanowanie jej na Ostrołękę.

Już od poniedziałku będzie można przekazywać pieniądze na specjalne konto (nr konta podamy 14 marca), dodatkowo  raz w miesiącu na ulice miasta wyjdą wolontariusze, którzy będą kwestować na rzecz afgańskich dzieci.


Jak podkreślił, Jarosław Letkiewicz, przedstawiciel 15 Giżyckiej BZ w roku ubiegłym zakończono realizację 32 projektów, między innymi budowy przedszkoli i szkół.
- Nie problem jednak wybudować przedszkole, problem je wypełnić - dodał Letkiewicz.

Pieniądze ze zbiórki zostaną między innymi przeznaczone na wyposażenie placówek edukacyjnych w meble, książki i inne niezbędne rzeczy.

Inną formą przyłączenia się do akcji będzie darowizna, np, ubrań (nowych), przyborów szkolnych i zabawek.

- Ważne, żeby nasza młodzież wiedziała, że życie ma dwa oblicza. Dobrze by było, gdyby oddali coś ważnego, nowego.

Nie chcielibyśmy, aby oddane dary wiązały się z wiosennymi porządkami, niepotrzebnymi rzeczami. Zależy nam by ostrołęcka młodzież przekazała coś dla nich ważnego i przede wszystkim nowego – podkreśliła Wiesława Gałka, prezes Stowarzyszenia Krajowego Koła Weteranów, Ich Rodzin i Przyjaciół 5 Pułku Ułanów Zasławskich.

- Wszelkie dary można przynosić już od dziś do sekretariatu Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Ostrołęce. Mamy wyznaczone osoby, które zajmą się odbiorem darów - poinformował Grzegorz Żebrowski, dyrektor Zespołu Szkół Nr 2.


Na konferencji obecni byli m.in. Janusz Kotowski, prezydent Ostrołęki, Dariusz Maciak, przewodniczący Rady Miasta, Jarosław Letkiewicz, p.o. dowódcy 15. Giżyckiej BZ, Joanna Kamińska, Sylwester Kamiński przedstawiciele Ostrołęckiego Stowarzyszenia Historycznego "Czwartacy", Wiesława Gałka, prezes Stowarzyszenia Krajowego Koła Weteranów, Ich Rodzin i Przyjaciół 5 Pułku Ułanów Zasławskich oraz Grzegorz Żebrowski, dyrektor Zespołu Szkół Nr 2.


Zbiórka potrwa do 28 maja. Już wkrótce więcej, szczegółowych informacji.

REKLAMA
Materiał filmowy 1 :
Kalendarz imprez
styczeń 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30
dk31  1  2  3  4  5  6
×