eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Przytuły Stare. Roma Wąsik: Nie mam za dużo informacji o mężu [WIDEO]

REKLAMA
zdjecie 4036
fot. Telewizja Republikafot. Telewizja Republika
REKLAMA

W Przytułach Starych wciąż wiele się dzieje: zjeżdżają ekipy telewizyjne, a także demonstranci, którzy manifestują solidarność z osadzonym w miejscowym ZK Maciejem Wąsikiem. Codziennie jest też tu jego żona. Roma Wąsik rozmawiała dziś przed więzieniem z Telewizją Republika, która przygotowała też materiał z protestującymi tam ludźmi.

Maciej Wąsik, polityk PiS skazany na 2 lata więzienia w sprawie tzw. afery gruntowej, odbywa karę w Przytułach Starych. Tu też odbywają się manifestacje, w których licznie uczestniczą obywatele, w tym także politycy PiS oraz żona Wąsika. Była ona dziś gościem TV Republika, której ekipa także gościła w Przytułach Starych.

Kobietę pytano, co wie o stanie zdrowia męża.

- Powiem tak, nie mam za dużo informacji. Byłam tu w Przytułach Starych, była mi dana raz możliwość odwiedzić męża. Dziś dzwoniłam do więzienia w celu umówienia wizyty, niestety, zgodnie z regulaminem nie mam już żadnych wizyt. Także mając na uwadze, że mój mąż kontynuuje protest głodowy, do końca stycznia nie mam możliwości widzenia z mężem - powiedziała Roma Wąsik w rozmowie z Telewizją Republika. Dodała:

Z informacji, które mi przekazano, dopiero w lutym mogłabym widzieć się z mężem. Biorąc pod uwagę, że mój mąż nie przyjmuje posiłków, a mamy 17 stycznia, to do lutego jest jednak dużo czasu. Mam nadzieję, że mój mąż wkrótce wyjdzie, bo jego miejsce jest na wolności. Czekamy na niego.

Żona Macieja Wąsika podziękowała wszystkim, którzy przyjeżdżają pod zakład karny, by protestować. - To jest bohaterstwo przyjechać tutaj i być z nami dwie godziny i pokazywać mojemu mężowi, że są z nim, są ze mną, dając mi siłę - wskazała. O swoim mężu i Mariuszu Kamińskim powiedziała: - Nie są żadnymi przestępcami. Wyjdą z więzienia i będą stać po stronie uczciwości.

Telewizja Republika przygotowała także materiał z rozmowami z osobami protestującymi w Przytułach Starych. Materiał poniżej.

Źródło: Telewizja Republika
REKLAMA
Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
marzec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11  12 dk13  14  15  16  17
 18  19 dk20  21  22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27  28  29  30  31
×