eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Manifestacje przed więzieniem. Roma Wąsik do męża w Przytułach Starych: "Nie zostawimy Cię"

REKLAMA
zdjecie 2109
REKLAMA

Posłowie musieli jechać na posiedzenie Sejmu, ale w Przytułach Starych odbył się kolejny wiec poparcia dla osadzonego w tym więzieniu Macieja Wąsika. Tym razem prym wiedli senatorowie. Jak każdego dnia, była też małżonka osadzonego polityka PiS.

W Przytułach Starych odbywają się wiece poparcia dla Macieja Wąsika: polityka PiS, który trafił za kraty po skazaniu na 2 lata pozbawienia wolności w tzw. aferze gruntowej. Karę odbywa w więzieniu w gminie Rzekuń i tu gromadzą się demonstrujący. Domagają się uwolnienia Wąsika, twierdząc, że został ułaskawiony przez prezydenta RP.

Dziś posłowie byli w Sejmie, ale nie powstrzymało to demonstrujących. Transmisję z manifestacji prowadziła Telewizja Republika.

zdjecie

- Serce rośnie, kiedy widzę każdego dnia, że przychodzicie, widzę te same twarze, wiele nowych twarzy, przyjaciół Maćka. To jest budujące dla mnie i niezwykle istotne dla niego, bo nas słyszy - powiedziała Roma Wąsik na manifestacji przed zakładem karnym. Powiedziała, że dziś rano była w Sejmie i dodała: - To on oczywiście powinien tam być i mam nadzieję, że niedługo wyjdzie i będzie wypełniał swoje obowiązki wobec kraju, bo dobro państwa i dobro ludzi było dla niego najważniejsze.

"Nie martw się, nie zostawimy Cię, wywalczymy Twoją wolność" - wskazała żona Wąsika.

Posłowie byli dziś na posiedzeniu Sejmu, ale przyjechali senatorowie - m.in. Krzysztof Bieńkowski i Waldemar Kraska. Byli też demonstrujący, którzy mieli ze sobą antyrządowe transparenty, m.in. "Tusk! Stop breaking the law!" czy "Tuskaszenka! Zamień się miejscami z uwięzionymi posłami".

Jak poinformowała TV Republika, w manifestacji wzięło udział od 200 do 300 osób. 

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
Dzisiaj:
Kino JANTAR
Kino HELIOS w Łomży
×