zdjecie 2252
2018-04-24T09:04:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Rabin Shmuley Boteach w Ostrołęce. Przy ZSZ 3 wykopano ludzkie kości?! [WIDEO]

REKLAMA
fot. twitter.com/RabbiShmuley
REKLAMA
0
3
32

W Ostrołęce gościł dziś Shmuley Boteah - amerykański ortodoksyjny rabin, pisarz, gospodarz programów telewizyjnych i mówca. „Newsweek” trzy lata z rzędu ogłosił go jednym z pięćdziesięciu najbardziej wpływowych rabinów w Stanach Zjednoczonych. Jaki był cel jego wizyty w naszym mieście?

W internetowych notkach biograficznych znajdujemy informację, że Boteach jest ojcem wielodzietnej rodziny i wychowuje dzieci zgodnie z żydowską tradycją. Jest bardzo znaną osobą na całym świecie. Jego profil na Facebooku lubi ponad 950 tysięcy osób. Ze swoją ekipą gościł dziś na Mazowszu. Był w Wyszkowie, gdzie zwiedzał rodzinne strony Mordechaja Anielewicza. Następnie przyjechał do Ostrołęki, gdzie przeprowadzone zostały dwie transmisje na żywo - sprzed pomnika znajdującego się przy domu dziecka, a także z boiska Zespołu Szkół Zawodowych nr 3, gdzie w przeszłości mieścił się cmentarz żydowski.Największe oburzenie zwiedzających wzbudził teren przy ZSZ 3. Jeden z mężczyzn zbiera przedmioty przypominające kości, po czym wnioskuje, że są to kości ludzkie. - To niewiarygodne, Johny właśnie znalazł kości ludzkie tak po prostu, tuż obok boiska i szkoły. Nikt nie zadbał aby zostały prawidłowo pochowane. To bardzo smutne. To niewiarygodne, że można przejść obok boiska, wziąć trochę piasku i wygrzebać z niego ludzkie kości. Ktoś powinien zadbać o to, by godnie je pochować. Leżące dookoła kości chyba nie wpływają też dobrze na biegające tu dzieci - mówi.

Członkowie wyprawy do Ostrołęki byli w szoku, że na tym terenie znaleźli kości. Mówili również o tym, że należy zawiadamiać rząd o takich przypadkach i że szczątki powinny zostać prawidłowo pochowane. Dla środowiska żydowskiego Boteach jest wielkim autorytetem na całym świecie. O tym, jak wpływowy jest to człowiek, niech świadczy fakt, iż 11 kwietnia opublikował zdjęcie z kolacji z premierem Mateuszem Morawieckim. Jego wizyta w Ostrołęce przeszła bez większego echa w mediach, ale po przeprowadzonych transmisjach może być jeszcze głośno o tej wizycie.REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalnedarz imprez
kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31  1 dk2 dk3  4
 5  6  7  8  9  10  11
 12  13  14  15  16  17  18
 19  20  21 dk22  23 dk24 dk25
 26  27  28  29  30  1  2
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×