zdjecie 473
2019-09-15T10:24:00+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Radiowóz na sygnale zderzył się z fordem. W osobówce jechało dwoje dzieci [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
1
2
52

W miejscowości Nowa Wieś pędzący na sygnale radiowóz ostrołęckiej policji zderzył się z włączającą się do ruchu osobówką. W „cywilnym” fordzie jechała kobieta z dwójką dzieci.

Do niebezpiecznego wypadku z udziałem policyjnego radiowozu doszło w sobotę, 14 września w godzinach wieczornych. Policjanci w nieoznakowanym bmw jechali do pilnej interwencji na terenie gminy Olszewo-Borki. Radiowóz miał włączone sygnały świetlno-dźwiękowe. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca fordem 34-letnia ostrołęczanka włączając się do ruchu z drogi podporządkowanej wymusiła pierwszeństwo przejazdu na policyjnym bmw wyjeżdżając wprost pod rozpędzone auto i nie dając policjantowi najmniejszych szans na uniknięcie zderzenia.

O komentarz do zdarzenia poprosiliśmy rzecznika prasowego KMP w Ostrołęce.

- W fordzie oprócz kierującej podróżowało dwoje dzieci w wieku 5 i 6 lat oraz około 60-letni mężczyzna. Na miejsce wezwano załogę pogotowia ratunkowego, jednak okazało się, że zarówno kierującej fordem jak i pasażerom oraz funkcjonariuszom z uprzywilejowanego radiowozu uczestniczącego w zdarzeniu nic się nie stało. Na kierującą nałożono mandat i pouczono ją o prawie do odmowy jego przyjęcia. Kobieta skorzystała ze swoich praw, w związku z czym zostanie sporządzony wniosek do sądu. Funkcjonariusze zdecydowali o zatrzymaniu kierującej uprawnień w związku z spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym – mówi podkomisarz Tomasz Żerański.

Na miejscu działania związane usuwaniem skutków zdarzenia prowadziły dwie jednostki strażackie JRG PSP Ostrołęka i OSP Nowa Wieś.

- Przypominamy, że włączając się do ruchu kierowca jest zobowiązany zachować szczególną ostrożność i rozwagę. Wystarczy chwila nieuwagi, by doszło do niebezpiecznej sytuacji, kolizji lub nawet wypadku, którego konsekwencje mogą być tragiczne dla kierującego, pasażerów lub innych uczestników ruchu drogowego – dodaje podkom. Żerański.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31  1 dk2 dk3  4
 5  6  7  8  9  10  11
 12  13  14  15  16  17  18
 19  20  21 dk22  23 dk24 dk25
 26  27  28  29  30  1  2
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×