2018-01-16T13:02:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Radnego krytykować nie wolno

REKLAMA
REKLAMA
9
1
61

Transmisje spacerów na Facebooku, ostra krytyka władzy i… eliminacja niewygodnych komentatorów. Tak wygląda wolność słowa według Macieja Kleczkowskiego, jednego z najpopularniejszych mieszkańców Ostrołęki, a do tego radnego miejskiego. Na czym polega fenomen Kleczkowskiego? Próbowaliśmy rozwikłać tę zagadkę.

Można tylko chwalić

Radny Maciej Kleczkowski prowadzi szeroko zakrojoną kampanię na Facebooku. Można by dodać, że wyborczą, bo nie ukrywa on swoich ambicji politycznych, ale oficjalnie jeszcze nie potwierdził kandydowania na urząd prezydenta Ostrołęki w nadchodzących wyborach samorządowych, więc pozostańmy przy samej kampanii. Radny spaceruje po Ostrołęce z selfiestickiem w ręku, pokazując internautom różne zakątki naszego miasta. Wrzuca też zdjęcia, w większości z niewskazanym autorstwem, przedstawiające materiały historyczne dotyczące Ostrołęki. Tego typu promocją miasta mogłaby się zajmować odpowiednia do tego komórka samorządowa, ale skoro brak było inicjatywy, to radny przejął niszę i dociera do sporej grupy odbiorców, promując nie tylko miasto, ale i – a może nawet przede wszystkim – siebie.

Kleczkowski posiada jednak też spore grono fanów, wierzących w to, że rządzenie miastem jest równie łatwe jak wrzucanie zdjęć na Facebooka. Dlatego też nie brakuje wyrazów uznania ze strony internautów. Gdzieniegdzie pojawiają się także zachęty do startu w wyborach na prezydenta Ostrołęki. Innymi słowy: z komentarzy płyną same pozytywy. Ani jednego negatywnego wpisu? Dzieje się tak dlatego, że radny usuwa niewygodnych komentatorów ze swoich profili. I nie mówimy tu o tzw. hejterach, a dociekliwych internautach, chcących dowiedzieć się o realnych owocach pracy (lub autopromocji) radnego Kleczkowskiego. Niewygodne pytanie zakończyć się może zbanowaniem i usunięciem komentarza. Co innego w przypadku krytyki władzy, tam wszystkie chwyty są dozwolone

- Kiedy radny Kleczkowski zaczął transmitować na żywo powódź z Zabrodzia, wyraziłem nadzieję, że pojechał tam z chęcią pomocy poszkodowanym a nie lansowania się ich kosztem. Za to otrzymałem blokadę na komentowanie poczynań radnego, a komentarz został usunięty. Nie uważam, żeby była to obraźliwa opinia, a wręcz mam nadzieję, że pan Kleczkowski w realny sposób pomógł tym ludziom, a nie tylko transmitował ich dramat dla własnych korzyści – mówi Jarosław Pych, z wykształcenia dziennikarz, w przeszłości m.in. redaktor naszego serwisu. Dodaje przy tym, że odniósł wrażenie, iż radnego Kleczkowskiego można tylko chwalić, bo każda inna opinia, niekoniecznie krytyczna, ale nawet wątpiąca w tezę postawioną przez radnego, jest niepożądana.

Najłatwiej krytykować

Przejdźmy do ostatnich wydarzeń. Radny Kleczkowski opublikował archiwalny film o tym jak kiedyś wyglądały finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Ostrołęce. Pod postem pojawiło się mnóstwo niepochlebnych komentarzy dotyczących obecnych włodarzy miasta i chyba o to chodziło radnemu Platformy Obywatelskiej. Rzeczywiście, miasto od jakiegoś czasu nie angażuje się we wspieranie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, ale nie zmienia to też faktu, że w mieście brak jest osób chętnych do zawiązania sztabu. Honor miasta w tym względzie ratowali w tym roku wychowankowie zakładu poprawczego w Laskowcu. Wiele samorządów wspiera WOŚP, ale nie mamy wpływu na to czy włodarze Ostrołęki zdecydują się zagrać z największą orkiestrą w Polsce. To już ich decyzja, niezależnie od poglądów mieszkańców. Wychowankowie poprawczaka pokazali, że się da, trzeba tylko chcieć.

Pod postem radnego pojawiły się wpisy krytykujące… krytykę Kleczkowskiego. Zarzucano mu, że przecież sam mógłby zająć się organizacją finału, bo jako radny ma ku temu możliwości. Oczywiście tego typu komentarzy już nie ma. Przed laty w Ostrołęce sztaby WOŚP działały prężnie, więc postanowiliśmy zapytać o aktywność radnego podczas tych finałów.

- Nie przypominam sobie, by Maciej Kleczkowski kiedykolwiek pomagał nam w organizacji finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – stwierdza Dariusz Płoski, członek sztabu WOŚP w Ostrołęce w latach 2008-2014. – Oczywiście tak jak pozostali uczestnicy finału mógł licytować przedmioty wystawione na aukcje, jeżeli tak robił to zrobił dobry uczynek, tak jak wiele milionów Polaków. W sztabie go jednak nie widzieliśmy, choć każda pomoc by nam się wtedy przydała, bo organizacja finału pochłaniała mnóstwo czasu i energii. Niektórzy politycy pomagali nam wtedy osobiście, ale na pewno nie był to pan Kleczkowski – dodaje.

Pytania bez odpowiedzi

Działalność radnego Macieja Kleczkowskiego od lat przejawia się głównie w krytyce władzy. Radny PO w wielu wpisach stara się przedstawić władzę w złym świetle. Rzeczywiście, nie ma władzy idealnej i tej obecnej również sporo można byłoby zarzucić (choćby brak zaangażowania w akcje społeczne typu WOŚP), ale praca radnego opozycji to nie tylko krytyka, ale również praca na rzecz poprawy sytuacji w mieście. Tym bardziej, że do 2015 roku w Polsce rządziła opcja polityczna bliska sercu Kleczkowskiego – do rady miasta dostał się on z listy Platformy Obywatelskiej. Czy zabiegał o rządowe wsparcie dla Ostrołęki? Czy promował nasze miasto i wstawiał się za nim w siedzibie Platformy? Te pytania na razie pozostają bez odpowiedzi.

Kleczkowski szczególnie uaktywnia się w roku wyborczym. W obecnej kadencji złożył on 58 interpelacji przez cztery lata, podczas gdy tylko w 2014 roku do czasu wyborów samorządowych napisał 41 interpelacji, głównie krytycznych wobec prezydenta Kotowskiego. Dla porównania, rok przed ostatnimi wyborami samorządowymi (2013) radny opozycji złożył 20 interpelacji, czyli ponad połowę mniej niż w roku wyborczym. Być może po prostu wtedy było mniej spraw do załatwienia, a być może była to po prostu udana wyborcza rozgrywka, która zaowocowała 397 głosami i mandatem radnego.

Pozostaje tylko mieć nadzieję, że w nadchodzącym roku wszyscy ostrołęccy politycy, łącznie z tymi obecnie rządzącymi, wezmą się do wytężonej pracy i pokażą, że warto na nich postawić jesienią. Realne działania, lub ich brak, rozliczone zostaną przy urnach wyborczych.  Gdyby decydowała liczba wpisów na Facebooku, już znalibyśmy zwycięzcę. Wierzymy jednak, że przeciętny ostrołęcki wyborca od swoich reprezentantów wymaga jednak znacznie więcej.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Gość, 20:46 15-01-2018,   93%
Jak jest taki mądry to czemu nigdy przy WOŚP go nie widziałem. W tamtych czasach każdy z nas angażował swoje prywatne pieniądze u czas kosztem rodziny żeby zrobić finał co i tak kończyło sie falą krytyki w internetach ze można było lepiej, a to źle a tamto bee. Teraz jak nie ma to jest bicie piany czyja to wina. Klekot niegy nie pomogłeś nam w tym nawet nie spytałeś a teraz gówno-burze siejesz
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:00 15-01-2018,   88%
własnie przez takich nierobów jak on nie ma dziś WOSP
odpowiedz   •   oceń :  
~Bartosz, 21:06 15-01-2018,   96%
Przeraża mnie ilość pelikanów obserwująca ostrołęckiego Stonogę
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:11 15-01-2018,   77%
w tym mieście przy sterach brakuje biznesmana. Ten  i wielu innych radnych to prawie zawodowi radni na państwowych posadach z politycznych nadań. Ale sami sobie ten los gotujemy :(
odpowiedz   •   oceń :  
~twit, 21:30 15-01-2018,   94%
Czyli nie tylko ja nie cierpię tego celebryty. Nie wierzę, że są jeszcze ludzie, którzy dadzą się nabrać na zdjęcia na Facebooku i transmisje spacerów. Państwowa posadka za 10 koła miesięcznie, spacerki i głosuj na mnie. Życie jak w Madrycie, a rączki pracą nieskalane.
odpowiedz   •   oceń :  
~Ostrołęczanin, 21:13 15-01-2018,   91%
Jak w Ostrołęce w Kościele p.w. św. Franciszka z Asyżu występowała Filharmonia z Łomży to pan Kleczkowski pojechał bodajże do Czerwina transmitować wiejską potańcówkę przy muzyce disco polo (z playbacku rzecz jasna)... Widać co Pana radnego interesuje i jak niby promuje Ostrołęke i jej wydarzenia..
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:17 15-01-2018,   96%
Od początku kiedy pojawiły się jego "spacerowe streamy" wiedziałem jaki jest tego cel. Budowa Ostołęckiego elektoratu w internetach. Kto ma łeb na karku nie da się podejść tanim chwytem.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:22 15-01-2018,   95%
Wreszcie coś do poczytania
odpowiedz   •   oceń :  
~Moherowy beret, 21:28 15-01-2018,   100%
Pan Kleczkowska za bardzo i nie angażuje się w sprawy partii PO, a może już Partia Razem? Z Andrzejem Kania (jeszcze lepszy as). Patrzyłem, przyglądałem się jak Pan Popielarz próbował coś robić na mieście z grupka młodych ludzi, podejrzewam mniejszych lub większych działaczy. Niestety Pana Kleczkowskiego  nie było, wręcz przeciwnie krzyczał że to najniższy wynik od ilustracji lat. Wstyd! Co zrobiłeś aby wynik był lepszy?! Siedzisz od kilku lat w WORD i grzejesz fotel, takie są realia Panie Kleczkowskiego. Miłego spacerowania na "świeżym powietrzu"
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:36 15-01-2018,   25%
jedni obiecują, inni spacerują, następni narzekają .... z czego tu ****a wybierać na wybory
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:41 15-01-2018,   92%
Prawda, kłapać dziobem że źle coś zrobione to łatwo, chociaż ludzi na finałach WOŚP kilka lat temu było mnóstwo. Do roboty Kleczkowski już się jednak nie ruszył, bo to by trzeba się ruszyć. Od kilki lat jest problem z organizacją finału i się nie dziwię, bo roboty mnóstwo a jak ciągle się krytyką po łbie dostaje to się odechciewa.
odpowiedz   •   oceń :  
~Rumiany z Uśnik, 21:41 15-01-2018,   43%
Pan Pych. Kupa śmiechu. Zużywszy połowę energii jaką włożył w tego fejka na rzecz czegoś pożytecznego to by miał sztabów na full. Ale to tylko pisowski poPych więc czego tu wymagać.
odpowiedz   •   oceń :  
~buji, 21:46 15-01-2018,   88%
@~Rumiany z Uśnik A jednak miał odwagę wypowiedzieć się pod nazwiskiem, a nie tak jak Ty. 1-0 dla niego. Ale może i twoje nazwisko poznamy, bo jeżeli nie był członkiem pisu to może Cię pozwać :) odnośnie artykułu to brawo za to że w końcu ktoś o tym napisał!!
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:50 15-01-2018,   82%
@~Rumiany z Uśnik IP pewnie z WORDu.
odpowiedz   •   oceń :  
~ef, 21:52 15-01-2018,   82%
chyba nie bo Maciejunio na spacerze, pewnie mobilny
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:32 15-01-2018,   23%
@~buji Wy i te wasze pozwy. Nie trzeba być w partii by okazywać jej wrogość lub sympatię. Jednym słowem możecie mnie cmoknac w pompę :)
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:36 15-01-2018,   82%
oho już wrócił
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 23:45 15-01-2018,   100%
@~Rumiany z Uśnik TADEK TO TY?
odpowiedz   •   oceń :  
~zbig, 21:52 15-01-2018,   100%
ja proponuję: obiektywny.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:53 15-01-2018,   50%
No to wychodzi ze ani anty ani pro. Czyli co, obiektywni...
odpowiedz   •   oceń :  
~kosiarz, 22:03 15-01-2018,   100%
eostrołęko imponujecie mi! kiedyś była tu taka pisowska propaganda że się czytać nie dało a od jakiegoś czasu naprawdę jest solidnie i obiektywnie, tak trzymać. Artykuł lux mam podobne zdanie.
odpowiedz   •   oceń :  
~Robson, 22:59 15-01-2018,   100%
@~kosiarz Muszę się z tym zgodzić bo tak jak kiedyś w ogóle tu nie wchodziłem bo non stop Kaczyński i PiS TAK teraz jest co poczytać. PRZEDE wszystkim jest obiektywnie i nie ma nachalnej propagandy. Tak trzymać nie dajcie się żadnej władzy omamić bo my czytelnicy chcemy dobrych informacji a nie partyjnych!!!
odpowiedz   •   oceń :  
~Siostrzeniec, 22:10 15-01-2018,   93%
Pan radny wszystko wiedzący, jak cała PO. Ciekawe czy dzisiaj się nie wstydzi za partię. Zaraz przed wyborami przemalują się na bezpartyjnego kandydata dla Ostrołęki. Szkoda, że zapomniał Pan czasy permanentnego szczęścia. Gibon, Warownia krzaki nad rzeką. Ah piękne czasy.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:13 15-01-2018,   89%
@~Siostrzeniec Podobno powyżej 2,5 promila już się nie pamięta, więc nie ma się co dziwić, że nie pamięta
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:20 15-01-2018,   90%
Co alkohol.robi z ludzi
odpowiedz   •   oceń :  
~maroko, 22:20 15-01-2018,   90%
Panie Macieju taki pan jest dziennikarz a komentarze usuwa? taka wolność słowa??? taka prawda że z pana propagandowego pudelka to śmieją się w całym regionie, nawet w artykule o papierze toaletowym wcisneliby pana nazwisko.....
odpowiedz   •   oceń :  
~włochata pacha, 22:37 15-01-2018,   93%
Mógłby chociaż jedną ze swoich koszulek Armaniego wystawić na WOŚP, ale woli jatrzyć. Najbardziej jednak.smuci mnie fakt tylu jego klakierów i przytakiwaczy vel narzekaczy. Niezbyt dobrze to świadczy o części mieszkańców naszego miasta...
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:43 15-01-2018,   94%
a w transmisji Pan Maciek powiedział że nie zna takiej strony eostroleka. a Myslałem że o ostrołęce wie wszystko :)
odpowiedz   •   oceń :  
~Drzazga, 22:47 15-01-2018,   22%
Pan Maciej widać w bardzo niewygodny sposób promuje swoją osobę -  poprzez promocję naszego miasta, przybliżanie jego historii i pokazywanie ciekawych miejsc. Robi swoją robotą wielokroć więcej od zatrudnionych po to urzędników! To ich widać bardzo mocno boli i zaczyna się nagonka.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 00:28 16-01-2018,   86%
@~Drzazga a może zaczyna się pisanie prawdy? Czy wie pan panie drzazgo wszystko o panu radnym?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 23:10 15-01-2018,   90%
Proszę Pana to Pijak a wiadomo że każdy pijak to złodziej
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 23:12 15-01-2018,   93%
Maciek ile hapiesz w WORD za nierobienie nic
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 23:17 15-01-2018,   88%
Eostrołęka  lejta hamów po mordach tylko tyle im się należy. PO czy PIS jeden c*** takie same świnie z ryjami w korytach. Te miasto wydoją i zniszczą
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 23:18 15-01-2018,   94%
Mnie też kiedyś zbanował. Nie że za jakieś bluzgi czy pomówienia jak to bywa na jego portalu. Sama konstruktywna krytyka. Jak widać tyle wystarczy by popaść w niełaskę najbardziej hehe pozytywnego radnego.
odpowiedz   •   oceń :  
~Grzes, 00:58 16-01-2018,   95%
Ja też otrzymałem bana. Wystarczy zapytać o coś niewygodnego dla pana Macieja Armaniego. Wielki UNLIKE dla radnego.
odpowiedz   •   oceń :  
~Znamienity, 23:19 15-01-2018,   94%
Aż się chce Was czytać ostatnio. Co do Pana Kleczkowskiego mam wątpliwości. Lajki klika mu gimnaza z powiatu i starsze kobiety. Tak analizowałem. Najgorsze jest jednak to ze nie daje nawet cienia alternatywy wobec swoich durnych wypocin, w tych interpelacjach. To przerażające ze człowiek który jest z PO i miał ich 8 lat przy władzy nie zrobił nic. Podobnie Kania - tego ze głosowałes przeciw obwodnicy nigdy nie zapomni tobie Ostrołęka !
odpowiedz   •   oceń :  
~Resumè, 00:10 16-01-2018,   91%
@~Znamienity Mylisz się, to nie 8 lat bycia radnym, a już 11 lat! Jakieś sukcesy, zero, krytyka innych i owszem. Ciepły stołek na sanorządowym stołku w WORD z pensją taką jak wiceprezydent jeszcze dłużej. Można żyć, można, można wciskać kit o swojej wyjątkowej roli wojowniczego radnego? Można. Ale pocieszające jest to, że coraz więcej osób to widzi.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 23:23 15-01-2018,   93%
Falstart Panie kleczkowski. PO tonie, posadki zaraz się skończą, alkohol drożeje. Jak żyć?! Panie premierze, jak żyć ?!
odpowiedz   •   oceń :  
~bezpartyjny, 23:24 15-01-2018,   87%
No i brawo tak trzymać!!! golić ich równo, radny to jest człowiek co ma ZA PIER .. Ć dla dobra mieszkańców bo po to został wybrany i po to walczył o nasze głosy a spacery czy inne bieganie albo msze to nie jego obowiązki. LUDZIE KIEDY WY SIE OBUDZICIE? Jeden 3 kadencje w radzie i spaceruje, drugi 3 kadencje w radzie i sie modli, trzeci tak samo ale biega NOSZ KU..WA to jest planeta małp czy rada miasta? Do roboty nieroby, a wy ludzie zmądrzejcie i zacznijcie głosować na normalnych ludzi, takich którzy pomagają innym nie tylko w roku wyborczym. Takich którzy będą was reprezentować!!! Miasto potrzebuje  ludzi znających się na biznesie a nie kolejnego cwaniaka co was ładuje tam gdzie słońce nie dochodzi.
odpowiedz   •   oceń :  
~MO=GW, 23:41 15-01-2018,   84%
@~bezpartyjny 100%%%%% RACJI!
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 23:56 15-01-2018,   100%
Eo parafrazując Marszałka bijcie k.u.r.w.y i złodziejiiiii
odpowiedz   •   oceń :  
~sz., 03:49 16-01-2018,   100%
radny bezradny
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 06:44 16-01-2018,   31%
Plujecie na wszyscy na jednego a sami potraficie tylko się modlić i brudzić ostrołęckie ulice końskim łajnem. Wasze wypowiedzi traktuję jako strach przedwyborczy.W tym roku może tak być, że nawet aparat kościelny i jego  fanatyczni wyznawcy nie obronią waszych synekur. Trzeba będzie zacząć pracować i to wam spędza sen z oczu.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 06:56 16-01-2018,   72%
"Wam" kogo masz na myśli pajacu
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 10:12 16-01-2018,   80%
Prawdopodobnie bohatera artykułu bo jak pis przejmie samorząd wojewódzki to czas na powrót do pisania bzdur na pudelku
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 08:27 16-01-2018,   95%
Dobrze napisany tekst, co w naszych mediach zdarza się baaaaaardzo rzadko. To jest podstawowe pytanie: co Kleczkowski zrobił jako radny oprócz łażenia po mieście i rzucania pomysłami od czapy na prawo i lewo. Niech poda chociaż JEDEN konkret.
odpowiedz   •   oceń :  
~Ijb, 09:03 16-01-2018,   100%
TANI ARMANI
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 09:34 16-01-2018,   100%
Niektórzy powinni popatrzeć na to co robi radny w word. Mam znajomego który opowiadał mi jak to Pan Kleczkowski przyjeżdża tylko żeby podpisać listę. Kilkanaście minut w pracy. W tygodniu może godzinka się uzbiera. Chcecie mieć takiego prezydenta miasta ?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 10:10 16-01-2018,   100%
Nie czepiaj się, na spacerze taki zapier... że nie ma kiedy do roboty iść.
odpowiedz   •   oceń :  
~em, 11:08 16-01-2018,   100%
Wpada do WORD naładować baterię i power banka :)
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 11:16 16-01-2018,   0%
Dzięki p.Kleczkowskiemu Ostrołęka jest znana na całym świecie i cieszymy się bardzo z tego
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 13:19 16-01-2018,   100%
Chyba Armani jest znany
odpowiedz   •   oceń :  
~Zona, 11:57 16-01-2018,   100%
Ile jeszcze rozwodow?
odpowiedz   •   oceń :  
~Stylista, 11:58 16-01-2018,   100%
Ale te koszulki z serii armani na kazda okazje sa boskie....
odpowiedz   •   oceń :  
~ok, 15:47 16-01-2018,   100%
Blondyna jeszcze w życiu tyle nie przeczytała co przeczyta w tej kampanii i to niekoniecznie pierdół :)
odpowiedz   •   oceń :  
~nie Po, 00:31 17-01-2018,   34%
eOstroleka i obiektywny portal odnośnie Pis w O-ce, buachacha !
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 01:08 17-01-2018,   100%
@~nie Po Hehe boli dupcia że tak jest. A teraz spadówa na propagandową szczujkę synekurzysty
odpowiedz   •   oceń :  
~CC, 08:28 17-01-2018,   100%
Armani jest z Chin. Po 2 zeta koszulka
odpowiedz   •   oceń :  
~Rogaś z Doliny Roztoki, 20:04 17-01-2018,   50%
Jeśli wybór będzie pomiędzy...klerykałem, alkoholikiem a lewakiem....głosuję na lewaka !!!!
odpowiedz   •   oceń :  
~v, 00:02 18-01-2018,   100%
@~Rogaś z Doliny Roztoki kuźwa ale wybór klerykał, alkoholik, lewak... to jak wybrać między nekrofilem, pedofilem i zoofilem.
ja liczę na pana Kubła
odpowiedz   •   oceń :  
~remi, 08:49 18-01-2018,   100%
Kolejny spragniony władzy tak jak i obecni rządzący. Niestety żadna alternatywa dla Kotowskiego i jego ekipy. Typowy lanser.
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
wrzesień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30  1  2  3  4