zdjecie 4498
zdjecie 4498
2021-03-18T17:08:49+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Radni dyskutowali o inwestycjach. W planach kilka istotnych projektów

REKLAMA
Zdjęcie główne
REKLAMA
0
0
15

Miejscy radni zagłosowali dziś za zmianami w budżecie miasta, a przy okazji nadzwyczajnej sesji, która odbyła się zdalnie, rozmawiano również m.in. o budowie mostu kolejowego, stworzeniu boiska przy ul. Cieplińskiego czy rewitalizacji nabrzeża nad Narwią.

Dofinansowanie zakupu samochodu terenowego dla ostrołęckiej policji, budowa boiska sportowego przy ulicy Cieplińskiego czy większe wydatki na termomodernizację budynków socjalnych – o tym podczas dzisiejszej nadzwyczajnej sesji Rady Miasta zdecydowali ostrołęccy radni. Zanim jednak doszło do głosowania, przeprowadzona została dyskusja o kilku ważnych inwestycjach.

Rura pod Narwią

Radny Grzegorz Milewski zapytał o budowę mostu kolejowego. Obecna konstrukcja jest rozbierana, wkrótce most zyska nowe oblicze. Przy okazji, pojawił się kłopot z rurą ze ściekami, która przytwierdzona była do starej konstrukcji. Teraz musi zostać poprowadzona inaczej.

- Została nam ostatnia kwestia, udostępnienie terenu w celu przeprowadzenia inwestycji - powiedział prezydent Łukasz Kulik, dodając, że "jest już przygotowana dokumentacja projektowa i może zostać ogłoszony przetarg na budowę rury pod dnem rzeki".

Bardzo bym chciał, żeby to był marzec, ale przez komplikacje covidowe nie zawsze jesteśmy w stanie tych terminów dochować, bo jednak ludzie chorują

- dodał.

Boisko przy Cieplińskiego

W projekcie zmian budżetu znalazło się również nowe zadanie inwestycyjne – budowa boiska sportowego przy ul. Cieplińskiego za kwotę 250 tysięcy złotych. - Na co konkretnie takie pieniądze mają być przeznaczone? - zapytał radny Mariusz Popielarz.

Wracamy do projektu z budżetu obywatelskiego, wtedy były zbierane projekty pod projektem "Enklawa, Sport, Zabawa". Nie mogliśmy tego zrealizować, bo miasto było właścicielem małej działki na tym terenie. Doszliśmy do porozumienia z właścicielem sąsiedniej działki, tam będzie 30 arów, które możemy przyznaczyć na boisko, jak i mam nadzieję na plac zabaw w przyszłości

- odpowiedział prezydent Ostrołęki.

Łukasz Kulik zwrócił uwagę, że przy Cieplińskiego buduje się dużo bloków, mieszka tam sporo dzieci i "aż się prosi" o taki projekt. Wtórował mu radny PiS Jerzy Grabowski.

- Jest bardzo oczekiwane takie miejsce, gdzie już po ustaniu tej cholernej pandemii tam będziemy się spotykać, i dzieci pana prezydenta i moje wnuki zagrają jakiś mecz może. To bardzo dobry kierunek, tego sportu nam potrzeba, bardzo ubolewam, że dzieciaki spędzają cały czas przy komputerach - powiedział.

Zmiany przy nabrzeżu

Radni wyrażali również swoją radość z pozyskania przez miasto dotacji na rewitalizację nabrzeża Narwi. Przypomnijmy, że Sejmik Województwa Mazowieckiego zdecydował o przyznaniu środków finansowych na zagospodarowanie nabrzeży rzeki Narew w Ostrołęce. Do Ostrołęki trafią 4 miliony złotych.

Podziękowania skierowano zarówno do prezydenta Ostrołęki, jak i do radnego Mariusza Popielarza, który zaangażował się w ten projekt. To jednak nie koniec ambicji władz miasta. 

- Jutro rozpoczynamy konkurs na zagospodarowanie terenu po drugiej stronie rzeki, tam chcemy stworzyć park z prawdziwego zdarzenia, złożyliśmy wniosek - nie chcę zapeszać, więc nie powiem gdzie - mówił prezydent.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×