2015-06-25T15:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Radni dyskutowali o Muzeum Żołnierzy Wyklętych: "Cieszy się Pan, gdy w mieście coś się nie udaje"

REKLAMA
REKLAMA

Podczas XI sesji Rady Miasta nie zabrakło także głośnego w ostatnim czasie tematu budowy Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce. Radny Maciej Kleczkowski z Platformy Obywatelskiej po raz kolejny zaprotestował przeciwko powstaniu muzeum. Radni PiS zareagowali zareagowali oburzeniem.

Radny Kleczkowski to zdecydowany przeciwnik powstania Muzeum Żołnierzy Wyklętych. Uważa on, iż jest to zdecydowanie zbędna inwestycja, a upamiętnienie bohaterów nie powinno odbywać się za taką cenę, jaka według niego będzie musiała zostać zapłacona za powstanie obiektu. Temat powrócił podczas XI sesji Rady Miasta, na której Kleczkowski zwrócił się do prezydenta Kotowskiego.

- Niech Pan porozmawia z ostrołęczanami o tym czy chcą budować Muzeum Żołnierzy Wyklętych. Zapewniam Pana, że uszy Panu spuchną. Niech Pan zejdzie na ziemię, ostrołęczanie nie chcą tego muzeum - grzmiał Kleczkowski.

Prezydent Janusz Kotowski nie odnosił się szczegółowo do tematu powstania muzeum, lecz krótko zripostował swojego politycznego oponenta - Muzeum Żołnierzy Wyklętych jest hasłem, od którego niektórzy dostają nadzwyczajnej aktywności. Szkoda tylko, że destrukcyjnej - stwierdził Kotowski.

Do tematu budowy Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce odniosła się także radna Irena Nosek, przytaczając wyniki ankiety internetowej, zorganizowanej przez samego Kleczkowskiego. Przypomnijmy, że link do sondy udostępniony został na stronie Marszu Niepodległości. Narodowcy zdominowali ankietę, na ponad cztery tysiące głosów aż 93% opowiedziało się za powstaniem muzeum. Projektu Muzeum Żołnierzy Wyklętych zawzięcie bronił również inny z radnych Prawa i Sprawiedliwości - Ryszard Żukowski.

- Nasze muzeum nie zabiera nikomu pieniędzy. Dlaczego Pan Kleczkowski ciągle atakuje tych, którzy potrzebują pamięci pomordowanych? Cieszy się Pan gdy komuś w mieście coś nie wyjdzie, sam chce Pan postawić w mieście gumowe dinozaury. Muzeum Żołnierzy Wyklętych będzie formą uczczenia walki i ofiary bohaterów. To trzeba zrobić! - grzmiał radny Żukowski.

Jak widać, powstanie Muzeum Żołnierzy Wyklętych wciąż budzi ogromne emocje nie tylko wśród mieszkańców, ale również na sesjach Rady Miasta. Temat, mimo wielu przeprowadzonych debat, wciąż jest aktualny i z pewnością w najbliższym czasie będziemy mogli usłyszeć kolejne informacje o sporach na tym tle. Do tematu oczywiście wrócimy.

REKLAMA
Zobacz również
Kalnedarz imprez
lipiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  1  2