zdjecie 9895
zdjecie 9895
zdjecie 9895
2020-01-17T18:30:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Radni ostrzegali prezydenta Kulika przed Markiem T. Z tej współpracy są spore kłopoty!

REKLAMA
Zdjęcie główne
REKLAMA

Prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik był ostrzegany przed współpracą z kontrowersyjnym biznesmenem Markiem T. - tak wynika z oświadczenia wydanego dziś przez klub radnych "Nasza Ostrołęka".  Udzielił mu jednak ważnego pełnomocnictwa, po czym okazało się, że miał do czynienia z osobą prawomocnie skazaną za oszustwo.

O skandalu z udziałem byłego pełnomocnika prezydenta Łukasza Kulika pisaliśmy w naszym serwisie. W lutym 2019 roku ujawniliśmy pełnomocnictwo, jakiego Łukasz Kulik udzielił Markowi T. - przedsiębiorcy, skazanemu za oszustwo, którego obowiązuje jeszcze okres próby.

Firma Marka T. zaczęła również wygrywać przetargi i wykonywać prace dla miasta, na przykład przy ulicy Majewskiego. Okazało się jednak, że mogło dojść do przestępstwa, ponieważ prawomocne skazanie za oszustwo powinno wykluczać z postępowań przetargowych. Biznesmen miał być do nich dopuszczany na podstawie oświadczenia odnośnie spełnienia wszystkich warunków do udziału w przetargach, które sam podpisał. Najwidoczniej nikt nie pokusił się, by sprawdzić, jaką przeszłość miał Marek T.

Teraz, kiedy sprawa ujrzała światło dziennie dzięki mediom, prezydent złożył zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez Marka T. Okazuje się, że był już wielokrotnie ostrzegany przed współpracą z kontrowersyjnym przedsiębiorcą. Robili to radni, ale bezskutecznie.

Oświadczenie w tej sprawie wydał dziś jeden z klubów radnych.

- Radni Klubu Radnych "NASZA OSTROŁĘKA" po uzyskaniu informacji o udzieleniu pełnomocnictwa powyższemu przedsiębiorcy na początku 2019 roku, zgłaszali swoje obawy i kategoryczny sprzeciw Prezydentowi Miasta Ostrołęki co do stylu takiego prowadzenia polityki kadrowej wskazując, że zlecenie prac osobie o wątpliwej reputacji może negatywnie wpłynąć na prawidłowe funkcjonowanie Miasta Ostrołęki, obniżenie standardów zarządzania miastem oraz może być negatywnie odebrane przez opinię publiczną. W ocenie klubu radnych, współpraca Pana Marka T. z Urzędem Miasta Ostrołęki była błędem. Na marginesie wskazać należy, że polityka kadrowa jest wyłączną domeną Pana Prezydenta i to on ponosi za nią pełną odpowiedzialność - napisano w oświadczeniu klubu radnych Naszej Ostrołęki.

Całe oświadczenie poniżej:

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
lipiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29 dk30 dk31  1
×