eOstroleka.pl
Region,

Radni PSL dołączają do pomocy. Przekazali diety dla szpitala w Ostrołęce

REKLAMA
zdjecie 5871
zdjecie 5871
REKLAMA

Radni Polskiego Stronnictwa Ludowego postanowili przekazać swoje diety dla szpitala w Ostrołęce. To kolejny taki gest ze strony samorządowców, którzy chcą wesprzeć ostrołęcką placówkę w walce z COVID-19.

Klub Radnych Polskiego Stronnictwa Ludowego w Powiecie Wyszkowskim, w składzie: Bogdan Pągowski, Adam Turek, Wojciech Kozon, Tadeusz Kuchta, Sławomir Pędzich oraz radni Gminy Wyszków z ramienia Polskiego Stronnictwa Ludowego: Paweł Turek i Dariusz Glinka, postanowili przekazać swoje diety na rzecz Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Ostrołęce

 - poinformował na Facebooku wyszkowski PSL.

Wyszkowscy ludowcy napisali również, że szpital w Ostrołęce został przekształcony w zakaźny, co nie jest prawdą, ale rzeczywiście oddział zakaźny w Ostrołęce przyjmuje pacjentów z podejrzeniem COVID-19, także z powiatu wyszkowskiego. Jeżeli chodzi o szpitale przekształcone w zakaźne, to najbliższy znajduje się w Łomży, lecz ostatnio dało się słyszeć, że takich szpitali będzie więcej w związku ze wzrostem liczby zachorowań.

W tych województwach, gdzie przypadków jest więcej, będziemy potrzebowali coraz więcej łóżek szpitalnych. Dlatego uruchamiamy szpitale tzw. drugiego rzutu. W tej chwili w województwie mazowieckim takim szpitalem jest szpital w Radomiu

- mówił wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Dodał również, że jako jednoimienny zakaźny został przygotowany kolejny szpital w Warszawie, ale "nie może zdradzić który". Decyzji w sprawie szpitali jednoimiennych "drugiego rzutu" można spodziewać się wkrótce. Sytuacja może się więc zmienić, o czym będziemy informować w naszym serwisie.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29  30  1  2  3  4  5
×