2015-09-23T13:38:00+02:00 eOstroleka.pl 10 0 -
Ostrołęka,

Radni Sosnowska i Bralski apelują o inwestycje

REKLAMA
Dariusz Bralski (fot. eOstroleka.pl)
REKLAMA
Grażyna Sosnowska oraz Dariusz Bralski wystosowali do prezydenta Janusza Kotowskiego interpelacje w sprawie zabezpieczenia środków na inwestycje w 2016 roku. W prośbach zawarli - według nich - najważniejsze obecnie potrzeby mieszkańców naszego miasta. Jakie projekty znalazły się w apelach radnych?

Dwadzieścia jeden apeli Bralskiego

Szereg interpelacji w sprawie zabezpieczenia środków finansowych na inwestycje w budżecie na 2016 rok wystosował radny Dariusz Bralski. W pierwszej z nich apeluje o ujęcie w planach inwestycyjnych aż pięciu punktów: zorganizowania miejsc parkingowych przy Szkole Podstawowej nr 2 oraz wzdłuż parku przy ul. Sygietyńskiego, wyremontowania instalacji deszczowej przy ul. Papierniczej, wyremontowania ulicy Sportowej, wyremontowania chodnika i ulicy Sygietyńskiego na całej długości wzdłuż parku oraz wyremontowania ulicy Celulozowej z likwidacją chodnika na wysokości bloku przy Celulozowej 6.

- Likwidacja tego odcinka chodnika poprawi bezpieczeństwo ruchu na ulicy, gdyż ulica w tym miejscu jest bardzo zwężona i wszyscy jeżdżą po chodniku. Po drugiej stronie ulicy jest chodnik w bardzo dobrym stanie, jest użytkowany przez pieszych - argumentuje.

Radny zwrócił się także do prezydenta o wybudowanie drogi dojazdowej i parkingów w rejonie bloków przy ul. 11 listopada 19 oraz Hallera 14, 16 i 18. Według radnego, inwestycja rozwiązałaby problem braku miejsc parkingowych w tym rejonie. Kolejne prośby Bralskiego o inwestycje dotyczą: budowy chodników przy ul. Słonecznej i Stacha Konwy, budowy oświetlenia przy ul. Brzóski, inwestycji wspólnej przy ul. Ordona, przebudowy skrzyżowania ulic St. Konwy, Słonecznej i Gen. Padlewskiego.

Kolejna interpelacja dotyczy prośby o dokończenie remontu ul. Witosa, rozpoczęcie inwestycji budowy ul. Syreny, wyremontowania ul. Kubusia Puchatka, Baśniowej oraz drogi dojazdowej do Przedszkola Miejskiego nr 13. Bralski chciałby także przebudowania skrzyżowania ul. Piłsudskiego i Hallera - według niego rondo rozwiązałoby problem korków w tym rejonie. Radny prosi także o założenie monitoringu obejmującego plac zabaw przy ul. Dzieci Polskich, nieodpłatne przejęcie od Ostrołęckiej Spółdzielni Mieszkaniowej terenów zielonych i zaprojektowanie parkingów za blokami przy ul. Dzieci Polskich 13, 13A i 17. Bralski chciałby również rozważenia możliwości zwiększenia budżetu Rad Osiedli do kwoty min. 4500 zł.

Najciekawszą interpelacją jest z pewnością ta dotycząca zabezpieczenia środków na remont szkoły. Radny Dariusz Bralski wymienił szereg prac, jakie należy wykonać w obiekcie, lecz zapomniał o najważniejszej rzeczy, czyli... nie napisał, w której szkole miałby zostać wykonany remont. W tym wypadku prezydentowi będzie z pewnością ciężko ustosunkować się do prośby. Być może pomyłka wynika z mnogości próśb, jakie radny wystosował do Kotowskiego.

Najważniejsze potrzeby osiedla Wojciechowice

Radna Grażyna Sosnowska w swojej interpelacji podziękowała prezydentowi Januszowi Kotowskiemu za przeprowadzenie remontu ulicy Koszarowej. - Obecnie jest ona bezpieczna i wygląda imponująco - czytamy w jej oświadczeniu. Radna zwraca jednak uwagę, iż dopełnieniem funkcjonalności całego obszaru byłoby wybudowanie zaprojektowanego już placu zabaw wraz z siłownią zewnętrzną. Przydatność takiego miejsca potwierdzają dyrektorzy okolicznych szkół, pracownicy OCK "Kultownia" i świetlicy socjoterapeutycznej Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

- Uważamy, że takie miejsce zabaw i aktywnego spędzania wolnego czasu będzie radością dla dzieci i starszych mieszkańców bloków przy I AWP, Koszarowej, Batalionu Czwartaków i Legionowej. Takie urządzenia z pewnością będą wykorzystane przez nauczycieli na zajęcia ogólnorozwojowe, co znacznie uatrakcyjni proces edukacyjny - dodaje Sosnowska.

Ta sama radna zaapelowała także do prezydenta miasta o zabezpieczenie środków finansowych w budżecie miejskim na 2016 rok w celu poszerzenia bazy lokalowej filii Ostrołęckiego Centrum Kultury "Kultownia". Według Sosnowskiej, pracownicy Kultowni są w stanie rozszerzyć ofertę zgodnie z oczekiwaniami dzieci, m.in. o zajęcia taneczne, lecz wiąże się to z remontem jeszcze jednego pomieszczenia i połączenia go w całość. Środki, które należy przeznaczyć na ten remont to około 25 tysięcy złotych. Z oferty "Kultowni" korzystają dzieci i młodzież z terenu całego osiedla Wojciechowice.

Bolączką wszystkich ostrołęczan jest też z pewnością dojazd do cmentarza komunalnego przy ul. Krańcowej. Nawierzchnia prowadząca do cmentarza jest w opłakanym stanie i wymaga generalnego remontu, a nie - jak do tej pory - corocznego "łatania dziur". Radna Grażyna Sosnowska również w tym wypadku - zwracając się w imieniu wszystkich ostrołęczan - poprosiła prezydenta o zabezpieczenie środków na remont jezdni. Jeżeli Janusz Kotowski wyrazi zgodę to być może droga do cmentarza, parku rozrywki czy znanej sali bankietowej nie będzie już drogą przez mękę.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
listopad 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31  1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  1