2015-08-05T18:45:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Radni stanęli w obronie Dariusza Bralskiego [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
REKLAMA

Rada Miasta odrzuciła wniosek zarządu Ostrołęckiej Spółdzielni Mieszkaniowej o rozwiązanie stosunku pracy z radnym Dariuszem Bralskim. Radni - pod nieobecność samego zainteresowanego - podjęli tę decyzję podczas XII Sesji Rady Miasta, która odbyła się w środę 5 sierpnia. Głosowanie nad wnioskiem poprzedziła burzliwa, ponad dwugodzinna dyskusja.

16 lipca do Rady Miasta Ostrołęki wpłynęło pismo Ostrołęckiej Spółdzielni Mieszkaniowej z prośbą o wyrażenie zgody na rozwiązanie stosunku pracy z radnym Dariuszem Bralskim. Przedstawiciele zarządu spółdzielni zarzucali Bralskiemu m.in. niedopełnienie obowiązków przy realizacji rozbudowy pawilonu handlowo-usługowego przy ul. Hallera, narażenie spółdzielni na nieuzasadnione koszty i niedopełnienie obowiązków przy prowadzeniu spraw z powództwa Janiny Zambroń (pełniącej obowiązki prezesa OSM po odwołaniu z tej funkcji Mariana Grygiańca) czy też nieprawidłowe przygotowywanie walnego zgromadzenia i nieuwzględnianie składanych przez członków spółdzielni wniosków. Lista zarzutów wobec Bralskiego liczyła aż dwanaście punktów.

Dariusz Bralski nie stawił się na sesji, jest obecnie na zwolnieniu lekarskim. Jako pierwszy w dyskusji wystąpił za to były przewodniczący Rady Miasta Dariusz Maciak, bronił on swojego klubowego kolegi - W takich sytuacjach, w których ktoś próbuje postawić Radę Miasta w charakterze sędziego czy prokuratora, powinniśmy sobie nawzajem okazać odrobinę zaufania - mówił. Dariusz Maciak stwierdził także, iż członkowie zarządu OSM jeszcze przed głosowaniem kontaktowali się z radnymi i próbowali wpływać na ich decyzję. Do zarzutów tych nie mógł odnieść się przedstawiciel spółdzielni Stanisław Szatanek - przybył on na sesję, lecz uznano, że nie zostanie dopuszczony do głosu. Dyskutowali za to sami radni, nie brakowało zarówno głosów broniących Bralskiego, jak i krytyki radnego. Ostatecznie po dwugodzinnej dyskusji doszło do głosowania imiennego.

Za nie wyrażeniem zgody na rozwiązanie stosunku pracy z Dariuszem Bralskim było 15 radnych, odnotowano także 3 głosy sprzeciwu (Łukasz Kulik, Waldemar Popielarz, Adam Kurpiewski) oraz jeden głos wstrzymujący się (Piotr Wierzba). W głosowaniu łącznie wzięło udział 19 radnych, czworo z nich było nieobecnych. Pełen zapis XII Sesji Rady Miasta obejrzycie państwo tylko w naszym serwisie.

REKLAMA
Materiał filmowy 1 :
Kalendarz imprez
styczeń 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30
dk31  1  2  3  4  5  6
×