eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Radny domaga się uregulowania drogi. "Mieszkańcy czekają blisko 30 lat"

REKLAMA
zdjecie 9559
zdjecie 9559
REKLAMA
zdjecie 9559
Posłuchaj

Radny Mariusz Łuba ponownie interweniuje w sprawie przekształcenia nieformalnej drogi dojazdowej z ulicy księdza Władysława Skierkowskiego w aleję Jana Pawła II w Ostrołęce. 60-metrowy odcinek przebiega przez teren prywatny, co uniemożliwia jego modernizację. W interpelacji skierowanej do prezydenta Ostrołęki Pawła Niewiadomskiego radny Mariusz Łuba zwraca uwagę na problem, który nurtuje mieszkańców osiedla od niemal trzech dekad. Droga, z której codziennie korzystają mieszkańcy, nie ma uregulowanego statusu prawnego.

Problem trwa od lat

Jak podkreśla radny Łuba, kwestia ta była już przez niego poruszana w poprzedniej kadencji rady miasta, jednak do tej pory nie udało się doprowadzić do rozwiązania problemu. – Droga ta nie ma uregulowanego statusu prawnego i przebiega przez teren prywatny, co aktualnie uniemożliwia jej modernizację – wyjaśnia radny w interpelacji.

Brak formalnego statusu drogi oznacza, że miasto nie może przeprowadzić żadnych prac modernizacyjnych, mimo że trasa jest intensywnie wykorzystywana przez mieszkańców jako połączenie między ulicą Skierkowskiego a aleją Jana Pawła II. Problem nabiera szczególnego znaczenia w kontekście oczekiwań lokalnej społeczności. Jak zaznacza radny Łuba, mieszkańcy od blisko 30 lat czekają na budowę drogi wraz z chodnikiem.

W związku z prośbami mieszkańców osiedla przedkładam ponownie to ważne dla społeczności zagadnienie – podkreśla radny, uzasadniając swoją interwencję.

Trzy konkretne postulaty

W interpelacji radny Mariusz Łuba przedstawił trzy konkretne wnioski skierowane do prezydenta miasta. Domaga się podjęcia rozmów z właścicielami gruntu w celu ustalenia możliwości wykupu lub zamiany terenu. Wnosi też o rozpoczęcie procedury planistycznej mającej na celu włączenie tego odcinka do układu dróg publicznych, co nadałoby mu formalny status i umożliwiło prowadzenie inwestycji; jak również postuluje opracowanie koncepcji i dokumentacji technicznej umożliwiającej budowę drogi wraz z chodnikiem. Radny Łuba podkreśla, że realizacja powyższych działań przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa i poprawy komunikacji drogowej w tej części miasta.

Jak władze miasta odniosą się do tych postulatów? Do sprawy wrócimy.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
~gre, 14:28 21-10-2025,   0%
droga nie jest na terenie prywatnym tylko spółki czyli pewnie leclerka
odpowiedz   •   oceń :     •   zgłoś
~Dorota, 15:58 21-10-2025,   50%
Brawo Panie Mariuszu. Ta sprawa wymaga załatwienia,  tam można urwać koło,  skręcić  nogę.  Dobrze, ze Pan słucha  mieszkańców  
odpowiedz   •   oceń :     •   zgłoś
~Rumi, 19:06 21-10-2025,   75%
@~Dorota A Pan radny dlaczego nie załatwił tego tematu jak kolega był prezydentem ?
odpowiedz   •   oceń :     •   zgłoś
~Ferdousi, 16:11 21-10-2025,   25%
O! Teraz dobrze pokazane przez operatora drona. Teraz idzie się zorientować o który kawałek chodzi..Ale jajca! Nie sądziłem że ten kawałek to prywatny..Kuźwa. jeśli to naprawde należy do Sraj-Klerca, to nie może ten bogaty Zachodni koncern podarować miastu tego zasranego kawałka? Podatków pewnie tyle odprowadza co ta Pani co ma ten rożen z kurczakami...Toć już tu gdzieś zaczyna wypływać na światło dzienne te umowy koncernów takich jak właśnie ten o którym pisze. To są po prostu umowy w stylu kolonialnym i są objęte ścisłą tajemnicą żeby się ludzie nie dowiedzieli
odpowiedz   •   oceń :     •   zgłoś
~tępiciel lemingów, 16:58 21-10-2025,   100%
@~Ferdousi Czemu Ty nie podarujesz miastu swojego mieszkania? mądrala się znalazł, ręce opadają 🙆🤦
odpowiedz   •   oceń :     •   zgłoś
~Ferdousi, 17:06 21-10-2025,   0%
@~tępiciel lemingów Jak jest prywatny ten kawałek drogi, Polaka to niech mu zapłacą. Ale jak istotnie należy do leclerca to mógłby lecrec nie dziadować i podarować miastu ten kawałek. Chyba nie jest dla leclerca "strategiczny" w tym sensie że on musi towary dowozić do leclerca?  A! w ogóle nie chce mi się dyskutować, bo najsampierw trzeba wyjaśnić do kogo ten kawałek drogi należy. I w ogóle o który kawałek chodzi. Czy o te betonowe płyty?
odpowiedz   •   oceń :     •   zgłoś
~tępiciel lemingów, 17:31 21-10-2025,   100%
@~Ferdousi A jeśli masz jakiś plac, to go dorzuć miastu w gratisów na dworzec PKS.
odpowiedz   •   oceń :     •   zgłoś
~P, 20:22 21-10-2025,   100%
A moim zdaniem to powinni to rozebrać i zlikwidować możliwość jazdy tamtędy skoro formalnie nie jest to droga. Właściciel tego terenu to też ryzykant bo jak się komuś coś stanie na jego terenie to jeszcze może go pozwać o odszkodowanie.
odpowiedz   •   oceń :     •   zgłoś
~Kkk, 21:46 21-10-2025,   -
Jakim cudem nieformalna droga, bez uregulowanego statusu prawnego jest droga z pierwszeństwem?
odpowiedz   •   oceń :     •   zgłoś
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Kalendarz imprez
październik 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29  30  31  1  2
×