2018-11-23T10:31:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Radny Jacek Łuba o debiucie w radzie miasta

REKLAMA
REKLAMA
9
3
11

Wczoraj odbyła się pierwsza sesja rady miasta Ostrołęki ósmej kadencji, a dla wielu radnych był to debiut w samorządzie. Jednym z debiutantów był Jacek Łuba. Radnego Bezpartyjnego Miasta nie zjadła jednak trema. Był najaktywniejszy ze swojego klubu i zabierał głos w ważnych kwestiach.

Łuba zgłosił lidera Bezpartyjnego Miasta Jakuba Frydryka jako kandydata na wiceprzewodniczącego rady miasta. Jak się okazało, była to trafiona kandydatura i radni w zdecydowanej większości zagłosowali za nią.

- Lider naszego ruchu Jakub Frydryk zasługuje na to, by zasiadać w prezydium rady miasta. To człowiek, który zawsze zachowuje spokój, a widać było, że to będzie w tej kadencji bardzo przydatna cecha. Dlatego zdecydowałem się zgłosić jego kandydaturę i cieszę się, że została ona poparta przez aż 17 radnych. Gratuluję im bardzo dobrego wyboru - podkreśla Jacek Łuba.

Pytamy więc, czy przed pierwszą sesją rady miasta odczuwał tremę. Odpowiedź jest jednoznaczna.

- Tremy nie było, bowiem do samorządu przyszedłem po to, by aktywnie działać na rzecz mieszkańców. Wielu wyborców mi zaufało, dlatego czas zabrać się do ciężkiej pracy i pokazać, że ich głos nie był zmarnowany. Wierzę w to, że razem z Jakubem Frydrykiem i Mariuszem Mierzejewskim udowodnimy, że Bezpartyjne Miasto jest zawsze po stronie mieszkańców - mówi.

Pod koniec sesji zawrzało, gdy Łuba wdał się w polemikę z byłym już przewodniczącym rady Jerzym Grabowskim z Prawa i Sprawiedliwości. Grabowski przypominał hasła wyborcze Kulika, a według radnego Łuby - na pierwszej sesji jest na to zdecydowanie za wcześnie, tym bardziej, że odbywało się na niej zaprzysiężenie prezydenta.

- Zwróciłem uwagę na to, że przypominane są hasła prezydenta Kulika, a w przeszłości obecni radni PiS również formowali wiele haseł, które właśnie tylko hasłami pozostały, nie doczekały się realizacji. Uważam, że takie sformułowania na pierwszej sesji są daleko idące. Należy dać prezydentowi Kulikowi szansę się wykazać, a dopiero później krytykować, jeżeli będą do tego podstawy. W tym przypadku takich nie było - zaznacza.

Pierwsza sesja ósmej kadencji rady miasta Ostrołęki odbyła się 22 listopada br.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
maj 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  1  2
dk3  4  5 dk6  7  8  9
 10  11  12 dk13  14 dk15  16
 17  18  19  20  21  22  23
 24  25  26  27  28 dk29 dk30
 31  1  2  3  4  5  6
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×