zdjecie 4660
zdjecie 4660
zdjecie 4660
zdjecie 4660
2017-06-13T13:16:07+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Recykling Rejs przez Ostrołękę. "Jest brudno przez tych, którzy śmiecą" [ZDJĘCIA]

REKLAMA
REKLAMA
0
0
3

Podróżnik Dominik Dobrowolski płynie kajakiem z Węgorzewa do Warszawy. 13 czerwca pojawił się w Ostrołęce, gdzie spotkał się z lokalnymi władzami oraz przedstawicielami mediów. Jego akcja "Recykling Rejs" zachęca do odzyskiwania tworzyw sztucznych i nie zaśmiecania wód. Niestety, jak przyznał Dobrowolski - na Narwi w okolicach Ostrołęki jest brudno.

Wyprawa "Recyking Rejs 2017" wystartowała 5 czerwca w Węgorzewie, dziś ma przystanek w Ostrołęce, a na 19 czerwca planowane jest jej zakończenie w Warszawie. Trasa o długości blisko 500 km wiedzie przez Wielkie Jeziora Mazurskie, Pisę, Narew, Bug i Wisłę. To jeden z najpiękniejszych szlaków kajakowo-żeglarskich. Na kolejnych etapach wyprawy odbywają się spotkania z lokalnymi społecznościami, których celem jest edukowanie i informowanie jak przeciwdziałać zaśmiecaniu środowiska wodnego oraz jak właściwie postępować z odpadami.

- Namawiamy turystów, aby przemierzając Polskę, zadbali także o jej czystość. Chciałbym, aby po wakacjach pozostały wspaniałe wspomnienia i zdjęcia czystych plaż, jezior czy Bałtyku. Nie zostawiając po sobie śmieci, segregując je i oddając do recyklingu, pozostawimy po sobie nie tylko dobre wrażenie, ale przede wszystkim czyste środowisko - mówi Dominik Dobrowolski.

Podróżnik podczas wizyty w Ostrołęce wystawił nie najlepszą opinię dla Narwi w naszym mieście i regionie. Jak zaznacza, w okolicznych wodach nie jest czysto.

- Niestety, w większych miejscowościach takich jak Nowogród i Ostrołęka, jest brudno. To jest fakt, to problem mieszkańców, bo to nie kaczki i łabędzie zostawiają śmieci. Jest brudno przez tych, którzy śmiecą. To olbrzymie pole do popisu dla edukatorów, informatorów, straży miejskiej. Zero tolerancji do śmiecenia. Jeżeli zgadzamy się żeby buteleczka trafiła do wody, to kiedyś się zgodzimy, żeby trafiły też dwie buteleczki i tak dalej. Powinniśmy karać i piętnować tych, którzy śmiecą, to przyniesie efekt. Powinniśmy poczuć się obywatelami, patriotami lokalnych społeczności - stwierdził.

Po krótkim spotkaniu z dziennikarzami i wiceprzewodniczącym rady miasta Wiesławem Szczubełkiem, Dobrowolski wyruszył w dalszą trasę w kierunku Warszawy. Pozostaje tylko życzyć powodzenia i mieć nadzieję na pozytywny oddźwięk idei propagowanych przez podróżnika. "Recykling Rejs 2017" wspólnie z nim organizuje Fundacja PlasticsEurope Polska.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
lipiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29 dk30 dk31  1
×