eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki, O TYM SIĘ MÓWI

Rekord drogowej głupoty? Ten kierowca przekroczył wszelkie granice. A wiózł dzieci...

REKLAMA
zdjecie 2109
REKLAMA

Kierował autem na samej feldze mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu, przewoził w takim stanie trójkę małych dzieci oraz pasażerkę, która również była pijana. 32-latek nie chciał zatrzymać się do kontroli drogowej, dlatego policjanci zajechali mu drogę i zmusili do zatrzymania. To naprawdę się wydarzyło!

W miniony piątek dyżurny ostrołęckiej komendy otrzymał zgłoszenie o podejrzanym pojeździe jadącym drogą krajową 61. Po kilku kilometrach policjanci w rejonie wsi Sadykierz zauważyli wskazany pojazd. Poruszał się on na samej feldze, z której leciały iskry.

zdjecie

Policjanci za pomocą sygnałów świetlnych i dźwiękowych dali kierowcy jasne sygnały do zatrzymania, jednak ten je zignorował i kontynuował jazdę. Widząc, że w aucie znajdują się dzieci policjanci wyprzedzili renaulta i zmusili go do zatrzymania.

- Gdy auto stanęło policjanci obezwładnili kierowcę, który był agresywny i używał słów wulgarnych. Podczas obezwładniania kierowcy z auta wysiadła kobieta wraz z trójką małych dzieci (2, 3 i 8 lat), która zaczęła iść w kierunku lasu. Policjanci jej to udaremnili. Od kierowcy, jak i pasażerki wyraźnie było czuć alkohol. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że kierowca miał 3, a kobieta 1,5 promila alkoholu w organizmie. Dzieci zostały przekazane pod opiekę trzeźwemu członkowi rodziny - mówi kom. Tomasz Żerański z ostrołęckiej policji.

Jednak to nie wszystko....

Sprawdzenie kierowcy w policyjnej bazie danych wykazało, że w ogóle nie powinien usiąść za kierownicą, ponieważ nie ma prawa jazdy. Posiada natomiast orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

- Niebawem mężczyzna będzie odpowiadał za swoje nieodpowiedzialne zachowanie przed sądem. Dodatkowo do sądu trafi dokumentacja z tego zdarzenia, który zbada czy osoby dorosłe należycie sprawowały opiekę nad dziećmi - wskazuje kom. Żerański.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
Dzisiaj:
Kino JANTAR
Kino HELIOS w Łomży
×