zdjecie 9440
zdjecie 9440
zdjecie 9440
2021-07-24T09:53:14+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Remiza OSP Rzekuń zmieni swoje oblicze. Jest kasa na remont

REKLAMA
REKLAMA
1
0
12

Strażnica Ochotniczej Straży Pożarnej w Rzekuniu będzie wyremontowana. Samorząd gminy otrzymał dofinansowanie ze środków Starostwa Powiatowego w Ostrołęce, dzięki któremu możliwe będzie przeprowadzenie długo oczekiwanych prac.

Dofinansowanie wesprze koszt zaplanowanych prac remontowych w rzekuńskiej strażnicy, które zostaną przeprowadzone w garażu oraz w pomieszczeniach magazynowych i na sprzęt gaśniczy, z uwagi na ich zły stan techniczny.

Szacunkowa wartość robót opiewa na łączną kwotę 40 tys. złotych. Gmina na ten cel otrzymała 19 tys. 900 złotych dotacji z powiatu ostrołęckiego. Brakujące środki będą pochodziły z budżetu samorządu gminnego.

Zakres robót w strażnicy obejmie:

- remont instalacji elektrycznej: demontaż przewodów kablowych, uszkodzonych opraw oświetleniowych, tablic i skrzynek gniazd wtyczkowych natynkowych i podtynkowych

- montaż  nowych przewodów kablowych, skrzynek bezpiecznikowych, gniazd podtynkowych

- montaż nowych opraw oświetleniowych

- usunięcie starych powłok malarskich, uzupełnienie ubytków tynkarskich po przeprowadzonych pracach remontowych instalacji elektrycznej,

- uzupełnienie i szpachlowanie uszkodzonych powłok tynkarskich,

- wykonanie nowych powłok malarskich na ścianach i sufitach pomieszczeń,

- wykonanie napraw istniejącej posadzki i wykonanie nowej powierzchni chemoodpornej na posadzce.

Realizacja zaplanowanych prac remontowych przyczyni się do poprawy stanu technicznego strażnicy oraz zmniejszenia kosztów utrzymania garażu, pomieszczenia na sprzęt gaśniczy i pomieszczenia magazynowego. Ponadto wykonanie zadania pozytywnie wpłynie na poprawę jakości pracy strażaków, poprzez podniesienie komfortu ich pracy, a także na zwiększenie gotowości bojowej, a to z kolei przełoży się na poprawę ochrony przeciwpożarowej.

- mówi Bartosz Podolak, wójt gminy Rzekuń.

Ochotnicza Straż Pożarna w Rzekuniu powstała w 1923 roku i jest największą jednostką na terenie gminy. Jej szeregi zasilane są przez 34 strażaków ochotników, którzy niezależnie od pory dnia i nocy niosą pomoc poszkodowanym. W ciągu roku ochotnicy wyjeżdżają około 60 razy do akcji ratunkowych. Ich działania są niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom naszego regionu. Aktywność jednostki nie ogranicza się wyłącznie do prowadzenia akcji ratowniczo-gaśniczych podczas pożarów czy wypadków drogowych, ale też edukacji społeczeństwa z zakresu bezpieczeństwa czy pierwszej pomocy.

 

REKLAMA
zdjecie 9440

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
wrzesień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×