Przedszkole Miejskie Nr 7 „Tęczowa Kraina" w Ostrołęce przejdzie kompleksową modernizację. Miasto podpisało dziś umowę na realizację prac wartych ponad 528 tysięcy złotych. Inwestycja ma zostać ukończona w ciągu dwóch miesięcy.
Prezydent Ostrołęki Paweł Niewiadomski poinformował o podpisaniu umowy na modernizację pomieszczeń Przedszkola Miejskiego Nr 7 „Tęczowa Kraina". Placówka zlokalizowana przy ul. Doktora Józefa Psarskiego 24, na osiedlu Parkowe, przejdzie gruntowną metamorfozę.
Zakres prac obejmuje kompleksowy remont
Wykonawcą zadania jest firma z Ostrołęki, która ma dwa miesiące na realizację projektu. Wartość umowy wynosi 528.900 złotych.
Modernizacja obejmie niemal każdy aspekt funkcjonowania przedszkola. Planowane są prace związane z wymianą instalacji elektrycznych oraz wodno-kanalizacyjnej, co znacząco podniesie bezpieczeństwo i komfort korzystania z placówki. Dzieci będą mogły korzystać z nowych posadzek i nowoczesnych podwieszanych sufitów kasetonowych.
Znaczące zmiany czekają również wnętrza pomieszczeń. Ściany zostaną wygładzone i pomalowane, a układ funkcjonalny pomieszczeń ulegnie zmianie, co pozwoli na lepsze wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Wymienione zostaną także parapety, grzejniki wraz z ich osłonami oraz stolarka drzwiowa.
Szczególną uwagę zwrócono na modernizację toalet, które otrzymają nowe umywalki i miski ustępowe.
Prezydent Niewiadomski podkreślił, że modernizacja „Tęczowej Krainy" to kolejny krok w ramach szerszej strategii inwestycyjnej miasta w dziedzinie oświaty. "Pracujemy w kierunku podniesienia komfortu i bezpieczeństwa najmłodszych mieszkańców Ostrołęki" - napisał prezydent w komunikacie.
Realizacja projektu w ciągu dwóch miesięcy oznacza, że już we wrześniu dzieci będą mogły korzystać z odnowionych pomieszczeń. To optymistyczna informacja dla rodziców, którzy będą mogli przyprowadzać swoje pociechy do znacznie bardziej komfortowego i bezpiecznego środowiska.