2019-09-05T10:40:00+02:00 eOstroleka.pl
Region,

Rodzaje wózków transportowych ze względu na zastosowanie  

REKLAMA
REKLAMA

Rodzaje wózków transportowych ze względu na zastosowanie

W gastronomii ma zastosowanie wiele różnych rodzajów wózków transportowych. Ale to nie jedyna branża, która korzysta z tego rodzaju mobilnych mebli. Wózki do transportu są również wsparciem w prowadzeniu magazynu czy sklepu wielkopowierzchniowego. Nawet w mniejszych punktach handlowy trudno wyobrazić sobie załadunek, rozładunek czy uzupełnianie stanów bez wózka transportowego.

Wyposażenie restauracji czy sklepu wymaga inwestycji w wózki transportowe. To bardzo szeroka kategoria mebli, które najczęściej produkowane są ze stali nierdzewnej wysokiej klasy. Oznacza to, że są odporne na korozję i uszkodzenia mechaniczne, o które nietrudno w zatłoczonych kuchniach, salach czy magazynach. Inną ich zaletą jest wysoka higiena i łatwość w utrzymaniu czystości. Wózki do transportu znacznie usprawniają codzienną pracę w gastronomii, załadunek oraz rozładunek towarów. Co istotne, właściciele lokali gastronomicznych mogą kupić je nawet online. Bogaty wybór wózków ma w swojej ofercie Technica - dostępne są pod adresem sklep.technica.pl/wozki-transportowe.

Wózki transportowe piekarnicze

Świeże pieczywo nie zawsze wypiekane jest na miejscu w sklepie czy piekarni. Czasem musi zostać dostarczone z centrum dystrybucyjnego i jak najszybciej ulokowane na półkach. Do sprawnej realizacji załadunku oraz rozładunku niezbędne okazują się wózki transportowe piekarnicze, które pozwalają szybko i bezpiecznie przewozić drożdżówki, pączki, chleby, bułki i ciasta. To produkty wymagające szczególnie delikatnego traktowania, dlatego trudno wyobrazić sobie lepszy sposób zaopatrywania punktów sprzedażowych.

Wózek na blachy i talerze

Oprócz wózków transportowych piekarniczych produkowane są również inne, które znajdują zastosowanie nie tylko w sklepach. Popularne jest wykorzystywanie wózków na blachy czy wózków na talerze w takich miejscach jak jadłodajnie, stołówki, restauracje samoobsługowe. kilkupiętrowe konstrukcje ze stali są wyposażone w szyny, w które kolejno wsuwa się tace. Na nich kelnerzy rozkładają talerze z daniami, aby w sprawny sposób, nie tracąc temperatury czy wartości odżywczych potraw, dostarczyć je na stoły. Po zakończonym posiłku wózki na tace służą do gromadzenia brudnych naczyń i transportowania ich do kuchni. 

Dzięki wózkom na talerze:

  • kelnerzy szybciej i bez większego wysiłku dostarczą dania na stoły gości,
  • sprawniej zbiorą brudne naczynia, aby dostarczyć je na zmywak,
  • zmniejsza się ryzyko potłuczonych naczyń,
  • łatwiej zapanować nad porządkiem na sali czy kolejnością serwowania dań.

Dzięki temu, że wózki na tace i talerze występują w różnych formach i rozmiarach, z powodzeniem sprawdzą się też w mniejszych restauracjach typu bistro. Mogą znajdować się na sali lub na zapleczu.

Wózki transportowe do przewożenia kontenerów, skrzynek

Jednymi z najcięższych, pod względem wagi i gabarytów, do przenoszenia są kontenery i skrzynki. Nie sposób wyobrazić sobie przenoszenia ich bez pomocy wózków transportowych. Ten typ nosi nazwę wózków platformowych i powstaje najczęściej z połączenia stali oraz plastiku. Na czterech stabilnych, skrętnych kółkach znajduje się podest, na którym można ułożyć nawet kilka kartonów, jeden na drugim. Dla większego bezpieczeństwa warto zabezpieczyć je sznurkiem lub taśmą. Wygodna rączka do pchania, w którą wyposażone są wózki platformowe pozwala operatorowi sprawnie dostarczyć załadunek przy niewielkim nakładzie sił.

Wśród wózków do transportu wyróżniamy zatem:

  • wózki platformowe, 
  • wózki transportowe piekarnicze, 
  • wózek na blachy, 
  • wózki do tac, 
  • wózki do koszy,
  • wózki na talerze.

Wybór konkretnego produktu powinien być podyktowany przede wszystkim charakterem prowadzonej działalności oraz rodzajem ładunków, jakie będą przewożone.

Kalnedarz imprez
luty 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 1 2
 3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  1