eOstroleka.pl
Region, NA SYGNALE

Rodzinna przejażdżka z "przygodami." Rodzice pijani, matka poszukiwana listem gończym!

REKLAMA
zdjecie 6509
zdjecie 6509
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Kiepsko zakończyła się rodzinna wycieczka autem, którą w porę przerwali wyszkowscy policjanci. Za kierownicą siedział pijany ojciec trójki dzieci, obok niego jechała jeszcze bardziej pijana matka. W aucie podróżowało 4 miesięczne niemowlę, i dwoje kilkuletnich dzieci. Dodatkowo – jak się okazało – matka była poszukiwana listem gończym!

Wszystko zaczęło się od zgłoszenia, że ekspresową ósemką między Warszawą a Białymstokiem może poruszać się pijany kierowca renault. Kwadrans później w Niegowie policjantki ruchu drogowego zauważyły opisywaną osobówkę i natychmiast zatrzymały do kontroli drogowej.

Po podejściu do samochodu okazało się, że autem podróżują rodzice z trójką dzieci. Najstarsze miało 8 lat, a najmłodsze niecałe 4 miesiące. Szybko wyszło na jaw, że zgłoszenie było trafne.

Funkcjonariuszki w trakcie rozmowy z 40-letnim kierowcą wyczuły alkohol. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało w organizmie mężczyzny ponad promil alkoholu. Policjantki również i od kobiety wyczuły woń alkoholu. Okazało się, że matka dzieci ma swoim organizmie 1,5 promila alkoholu. Jakby tego było mało, po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych, okazało się, że 26-latka poszukiwana jest listem gończym. Mieszkanka powiatu wołomińskiego została zatrzymana i trafiła do policyjnego aresztu skąd została przewieziona do zakładu karnego w celu odbycia zasądzonej kary - pół roku więzienia.

- informuje komisarz Damian Wroczyński, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie/

Wyszkowscy policjanci skontaktowali się z sądem i poinformowali o całej sytuacji. Decyzją dyżurującego sędziego Sądu Rejonowego w Wyszkowie trójka dzieci trafiła pod opiekę babci.  Teraz cała dokumentacja trafi do sądu rodzinnego właściwego dla miejsca zamieszkania małoletnich oraz zostanie powiadomiony ośrodek pomocy rodzinie.

Zgodnie z art. 160 par. 2 kodeksu karnego rodzicom, którzy narażają dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu może grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Teraz o losie mieszkańców powiatu wołomińskiego zdecyduje sąd.

40-letni ojciec musi się również liczyć z odpowiedzialnością za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 2 lat więzienia, minimum 3 letni zakaz kierowania pojazdami oraz surową karę finansową.

- dodaje kom. Wroczyński.

 

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
czerwiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
 17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26  27  28  29  30
×