eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Rodzinne warsztaty wielkanocne w Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 3415
fot. eOstrołęka.plfot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
Już po raz kolejny Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce zorganizowało dla mieszkańców miasta i regionu rodzinne warsztaty o tematyce związanej z kurpiowszczyzną. Tym razem tematem przewodnim były zbliżające się święta Wielkanocne.

„Ido Śwenta Źelgejnocy” - pod takim hasłem odbywały się w niedzielę, 6 marca warsztaty rodzinne przygotowane przez Muzeum Kultury Kurpiowskiej. Z tej cyklicznej już oferty ostrołęckiego muzeum skorzystała liczna grupa mieszkańców miasta i powiatu. Podobne warsztaty organizowane przy okazji różnych świąt cieszą się coraz większą popularnością.

Podczas niedzielnego spotkania pracownicy muzeum pokazywali uczestnikom warsztatów sposoby na wykonanie wielkanocnych ozdób i przysmaków. Niezwykłą frajdę, zwłaszcza dzieciom, sprawiało pisanie woskiem, czyli tradycyjne kurpiowskie zdobienie pisanek. Można było także spróbować własnych sił w wiciu kolorowych palm z bibuły, którą następnie można było zgłosić do konkursu. Ponadto uczestnicy wykonywali także własnoręcznie plecione koszyki w wikliny, ozdabiali ciasteczka czy wykonywali świąteczne kartki z życzeniami.

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji z warsztatów „Ido Śwenta Źelgejnocy” w Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce.

Kalendarz imprez
grudzień 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13  14
dk15  16 dk17  18  19  20  21
dk22  23  24  25  26  27  28
dk29  30  31  1  2  3  4
×