eOstroleka.pl
Region,

Roguszyn k. Węgrowa: Policjant zginął udzielając pomocy kierowcy

REKLAMA
zdjecie 1504
REKLAMA
zdjecie 1504
Tragedia w Roguszynie (woj. mazowieckie, pow. węgrowski). Policjant jadący na służbę próbował pomóc kierowcy, który wjechał autem do rowu - wtedy w stojących na poboczu mężczyzn uderzył nadjeżdżający opel. Sierżant sztabowy Piotr Gąsiorek zmarł w szpitalu. Miał 32 lata.

18 grudnia br. o godz. 4:15 w Roguszynie, (gm. Korytnica, pow. Węgrów) doszło do zdarzenia drogowego, w którym kierowca audi stracił panowanie nad autem i wjechał do rowu. Policjant, sierż. Sztab. Piotr Gąsiorek jechał na służbę, gdy zauważył zdarzenie natychmiast zatrzymał swój pojazd i ruszył z pomocą, pomagając wyjść mężczyźnie z rozbitego auta. W tym momencie, w stojących na poboczu mężczyzn uderzył nadjeżdżający opel. Obaj zostali zabrani do szpitala. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń policjant zmarł.

Piotr Gąsiorek rozpoczął służbę w 2009 roku. Od początku związany był z Komisariatem Policji na warszawskim Ursusie. Przełożeni oceniali go jako jednego z najlepszych policjantów w jednostce. Był sumienny i pracowity, z wzorową dokładnością wykonywał swoje obowiązki. Zawsze chętnie pomagał innym. Policjanci zapamiętają go jako dobrego, sympatycznego i bardzo życzliwego kolegę.

Minister SWiA Mariusz Błaszczak i Komendant Główny Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk minutą ciszy uczcili pamięć tragicznie zmarłego sierżanta sztabowego Piotra Gąsiorka podczas dzisiejszej uroczystości otwarcia posterunku policji w Zabrodziu.
Kalendarz imprez
maj 2026
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30 dk31
×