eOstroleka.pl
Region,

Rok 2020 z Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa. Podsumowanie w powiecie wyszkowskim

REKLAMA
zdjecie 1171
zdjecie 1171
REKLAMA

Ponad 2 tysiące razy w minionym roku wyszkowska policja interweniowała po zgłoszeniach dokonywanych przez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Najwięcej zgłoszeń dotyczyło piratów drogowych.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie, podsumowali  funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, na terenie powiatu wyszkowskiego w 2020 roku. Przez ostatnich 12 miesięcy, mieszkańcy naszego powiatu korzystali z tego narzędzia, aż 2009 razy (najwięcej w garnizonie mazowieckim).

Mundurowi potwierdzili prawie tysiąc sygnałów zgłoszonych przez internautów, z czego 907 zagrożeń zostało wyeliminowanych. Najliczniejszą grupę zgłoszeń stanowiły zagrożenia związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, między innymi przekraczania dozwolonej prędkości (1174), nieprawidłowego parkowania (118) i nieprawidłowej infrastruktury (19).

Kolejna grupa zgłoszeń dotyczyła spożywania alkoholu w miejscach publicznych (257), grupowania się małoletnich zagrożonych demoralizacją (121), a także  dzikich wysypisk śmieci (87). Znaczna część naniesionych na mapę zgłoszeń pokrywała się i dotyczyła tych samych miejsc, co było dodatkowym sygnałem dla mundurowych, a zarazem potwierdzeniem na to, że dany rejon może być zagrożony. Część ze wskazanych przez internautów zagrożeń była również zbieżna z informacjami, którymi dysponowali dzielnicowi w swoich rejonach oraz policjanci ruchu drogowego, którzy na co dzień dbają o bezpieczeństwo mieszkańców i turystów na drogach naszego powiatu.

Każde zgłoszenie naniesione na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa było szczegółowo weryfikowane przez policjantów. Funkcjonariusze potwierdzali sygnały wskazane przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, a dzielnicowi tworząc plany działań priorytetowych eliminowali zagrożenia ze swoich rejonów służbowych.

Korzystanie z Mapy jest bardzo proste. Zagrożenie można nanieść z dowolnego urządzenia posiadającego dostęp do Internetu. Co ważne, aby to zrobić nie ma potrzeby zakładania żadnego konta, podawania swoich danych, czy numeru telefonu. Każde zgłoszenie jest sprawdzane przez policjantów.

Pamiętajmy jednak, że w przypadku zagrożenia życia i zdrowia lub potrzeby pilnej interwencji Policji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępuje numeru alarmowego. W takim przypadku należy korzystać z numerów alarmowych 997 lub 112.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29 dk30  1  2  3  4  5
×