eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Rozebrał się przed kamerą dla nowo poznanej kobiety. Szybko tego pożałował

REKLAMA
zdjecie 2527
zdjecie 2527
zdjęcie ilustracyjne, fot. eOstroleka.plzdjęcie ilustracyjne, fot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Mieszkaniec powiatu ostrołęckiego gorzko pożałował wysłania do nowo poznanej osoby intymnych zdjęć. Zaczął się szantaż, o którym mężczyzna zawiadomił policję.

To niestety nie pierwszy taki przypadek w naszym regionie. Schemat zwykle jest taki sam. Ofiara procederu daje namówić się na wysłanie nowo poznanej w sieci osobie intymne fotografie lub nagrania wideo. Od razu po odebraniu kompromitujących materiałów zaczyna się szantaż. Osoba dysponująca zdjęciami i nagraniami wideo żąda wpłaty kasy w zamian za niepublikowanie materiałów.

W ostatnim czasie w taką właśnie pułapkę dał się wciągnąć kolejny mieszkaniec powiatu ostrołęckiego. Mężczyzna powiadomił o tym policję. Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Apelujemy o ostrożność w przypadku kontaktów z osobami obcymi. Zasada ograniczonego zaufania co do nowo poznanych osób powinna nas obowiązywać zarówno w świecie realnym, jak i wirtualnym. Przed kliknięciem przycisku “wyślij”, zastanówmy się, czy na pewno tego rodzaju zdjęcie, bądź nagranie chcemy udostępnić osobom trzecim. Pamiętajmy, że wysyłając obcym osobom nasze prywatne zdjęcia, bądź filmy nigdy nie mamy pewności, w jaki sposób i do jakich celów będą one wykorzystywane. Nie wiemy też, kto znajduje się po drugiej stronie komputera, bądź telefonu. Nie zapominajmy także, że internet nie zapomina. Zdjęcie, bądź film raz wrzucone do sieci trudno będzie usunąć.

- mówi komisarz Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18  19 dk20 dk21
dk22  23 dk24  25  26 dk27  28
dk29  30  1  2  3  4  5
×