2020-06-29T11:29:53+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Rozładowanie korków przy wjeździe do Ostrołęki. Oto jedna z propozycji naszego Czytelnika

REKLAMA
zdjecie 5131
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA
zdjecie 5131
2
3
64

Wyjazd z Ostrołęki w godzinach popołudniowego szczytu – szczególnie przed weekendem – od pewnego czasu sprawia kierowcom wiele problemów. Pokonanie jednego z dwóch mostów to często kilkadziesiąt minut stania w olbrzymich korkach. Jeden z naszych Czytelników przygotował własną koncepcję na rozładowanie zatorów i usprawnienie ruchu w tym miejscu.

O tym, że poruszanie się samochodem po ulicach Ostrołęki w godzinach popołudniowego szczytu komunikacyjnego, a zwłaszcza w piątkowe popołudnie, do najłatwiejszych nie należy wie niemal każdy kierowca, który utknął na kilkadziesiąt minut w korkach. Przez zakorkowany wyjazd z miasta w kierunku Warszawy i Mazur często zablokowane jest całe Śródmieście i Stare Miasto. Korki ciągną się do ulicy Łomżyńskiej w kierunku Łomży, 11 Listopada w kierunku osiedla Stacja.

O korkach informowaliśmy już wielokrotnie na łamach naszego serwisu. Jeden z czerwcowych zatorów, dzień przed długim weekendem i świętem Bożego Ciała, odbił się szerokim echem za sprawą wpisu, jaki na facebookowym profilu zamieścił prezydent Ostrołęki – Łukasz Kulik.

Przypomnijmy – ostrołęcki włodarz poirytowany całkowicie zablokowanym centrum miasta i każdą, nawet niewielką osiedlową uliczką, zwrócił się do mieszkańców z prośbą o pomoc w rozładowaniu korków.

W związku z tragiczną sytuacją na drogach czekam na Państwa propozycje co można z tym szybko zrobić ? Oddanie mostu nic nie zmieniło i jak Warszawa jedzie na Mazury to nawet Straż Miejska na Placu Bema i Policja na rondzie Siemowita niewiele daje.

- napisał na Facebooku Łukasz Kulik (pisownia oryginalna).

Jedną z propozycji na rozładowanie korków przesłał nam Czytelnik. Proponuje on, by ruch aut jadących z Warszawy w kierunku Warmii i Mazur (będący główną przyczyną korków na mostach i drogach wyjazdowych z Ostrołęki) kierować od ronda Łupaszki w kierunku ulicy Brzozowej aż do ulicy Stacha Konwy.

Proponuję wykonanie ul. Działkowej, która łączy się w Drężewie z ul. Gen. J. Kickiego. Osoby, które jadą od strony Warszawy na Mazury mogły by być kierowanie na rondzie Majora Z. Szendzielarza "Łupaszki" w ulicę Brzozową a następnie ul. Gen. J. Kickiego i przedłużenie w ul. Działkową do ul. Stacha Konwy. W ten sposób ruch z Warszawy na Mazury omijał by newralgiczne rondo. Ulice Brzozowa i Gen. J. Kickiego są przebudowane. Wystarczy wykonać około 765 m ul. Działkowej i mamy objazd na Mazury.

- proponuje nasz Czytelnik.

Poniżej zamieszczamy mapkę z propozycją objazdu newralgicznego ronda.

zdjecie

Co sądzicie o tym pomyśle? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach.

REKLAMA
Więcej o: Ostrołęka, korki

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
czerwiec 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×