2018-03-07T10:00:00+01:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Rozmawiali o bezpieczeństwie z mieszkańcami gminy Lelis [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA
1
0
1
Najlepszy komentarz
~@, 13:21 07-03-2018,   -
Tłumy "zainteresowanych" ze szkoły obok!?
odpowiedz   •   oceń :  
Za nami kolejna z serii debat dotyczących bezpieczeństwa. Tym razem funkcjonariusze ostrołęckiej policji spotkali się z władzami oraz mieszkańcami gminy Lelis. Debata ewaluacyjna odbyła się w Centrum Kultury Biblioteki i Sportu w Lelisie.

Jej celem była ocena osiągniętych rezultatów i zakresu realizacji wniosków sformułowanych przez mieszkańców podczas poprzedniej debaty, która odbyła się 12 czerwca ubiegłego roku. Podczas spotkania zostały także omówione nowe narzędzia teleinformatyczne, które wpływają na poprawę bezpieczeństwa.

W debacie udział wzięli: mieszkańcy gminy Lelis, komendant miejski policji w Ostrołęce nadkom. Krzysztof Szymański wraz ze swoim zastępcą nadkom. Jarosławem Deptułą, wójt gminy Łyse Stefan Prusik, dyrektor starostwa powiatowego w Ostrołęce ds. bezpieczeństwa i rolnictwa Artur Romanik, a także naczelnicy i  kierownicy ostrołęckiej komendy.

Po przywitaniu uczestników spotkania naczelnik wydziału prewencji podkom. Piotr Góralczyk przedstawił realizację wniosków sformułowanych podczas poprzedniej debaty, przybliżył także strukturę Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce oraz omówił stan bezpieczeństwa na terenie gminy Lelis.

Po zakończeniu jego wystąpienia policjant ostrołęckiego zespołu komunikacji społecznej zaprezentował nowe narzędzia informatyczne dzięki którym można w bardzo szybki sposób skontaktować się np. z dzielnicowym naszego rejonu służbowego oraz mieć wpływ na bezpieczeństwo. Mowa tu o aplikacji „Moja Komenda” oraz Krajowej Mapie Bezpieczeństwa.  „Mapa” pozwala na dodawanie za pomocą aplikacji zgłoszeń dotyczących różnych obszarów bezpieczeństwa. Po dodaniu zgłoszenia we wskazane miejsce jadą policjanci i weryfikują zgłoszenie.

Następnie rozpoczął się najważniejszy punkt spotkania, czyli dyskusja. Była ona doskonałą okazją, by podzielić się swoimi uwagami w tak szerokim gronie osób reprezentujących instytucję odpowiedzialne za zapewnienie bezpieczeństwa.

Podczas rozmowy z mieszkańcami głównym tematem było bezpieczeństwo w ruchu drogowym, w szczególności dotyczące korzystania z elementów odblaskowych. Omówiono także najczęstsze sposoby działania oszustów metodami na tzw. „wnuczka” oraz na „policjanta”, a także wskazano sposoby na ich unikniecie.

Na zakończenie debaty głos zabrali: Komendant Miejskiej Policji w Ostrołęce nadkom. Krzysztof Szymański oraz wójt gminy Lelis Stefan Prusik.

Podkreślili oni konieczność organizacji tego rodzaju debat, podczas których mieszkańcy, a także przedstawiciele instytucji odpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa mogą wymieniać swoje uwagi w tym zakresie oraz zgłaszać spostrzeżenia.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~@, 13:21 07-03-2018,   -
Tłumy "zainteresowanych" ze szkoły obok!?
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
luty 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 1 2
 3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  1
Dzisiaj:
Sport
Kino JANTAR