2020-03-20T19:19:34+01:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Rozmawiamy z mieszkanką Rzekunia zakażoną koronawirusem. "Dobrze się czuję, nikogo nie zarażałam". Powstrzymajcie się od złośliwości!

REKLAMA
zdjecie 4128
REKLAMA
10
0

- Czuję się dobrze, całą rodziną poddajemy się kwarantannie – powiedziała nam mieszkanka gminy Rzekuń, pierwsza osoba z powiatu ostrołęckiego, u której potwierdzono zarażenie koronawirusem. W sieci pojawiło się jednak wiele bulwersujących komentarzy. Apelujemy o spokój i powstrzymanie się od złośliwych komentarzy w tej sprawie.

Od 19 marca powiat ostrołęcki znalazł się na mapie miejsc, gdzie potwierdzono zarażenie koronawirusem. COVID-19 potwierdzono badaniem u 21-letniej mieszkanki Rzekunia, przeprowadzonym w polowej izbie przyjęć w ostrołęckim szpitalu. Młoda kobieta w poniedziałek 16 marca wróciła do Polski z Wielkiej Brytanii.

Jak przyznała w telefonicznej rozmowie z nami, od razu po powrocie, skontaktowała się z stacją sanitarno-epidemiologiczną i zgodnie z zaleceniami sanepidu, poddała się kwarantannie. Do Polski wróciła samolotem. Z lotniska do domu odebrała ją jej mama, z którą obecnie kobieta przebywa w izolacji wynikającej z kwarantanny domowej.

Kobieta skontaktowała się dziś z nami w sprawie bulwersujących komentarzy dotyczących jej rzekomego łamania zasad kwarantanny rozpowszechnianych przez internetowych hejterów.

- Poddajemy się kwarantannie domowej z całą rodziną. Zapewniam, że nie wychodziliśmy. Wszystko jest w porządku, policja nas pilnuje, sanepid też ciągle się z nami kontaktuje, więc wszystko jest ok – mówi mieszkanka Rzekunia – Dobrze się czuję, nikogo nie zarażałam. Od razu jak wróciłam z Londynu miałam kwarantannę, nie widziałam innych ludzi, oprócz mojej rodziny, stosowałam się do wszystkich zaleceń wydawanych przez służby sanitarne – dodaje kobieta.

Jak przyznała, obecnie czuje się dobrze, a całą sytuację związaną m.in. z fake newsami dotyczącymi jej stanu zdrowia, określa mianem paranoi.

- Czuję się dobrze, przeżywam to, jakby to była zwykła grypa. Moim zdaniem to, to co się tutaj dzieje to paranoja. Każdy myśli, że ja tutaj umieram, ale ja czuję się dobrze – mówi w telefonicznej  rozmowie z naszym reporterem.

W imieniu całej redakcji życzymy mieszkance Rzekunia szybkiego powrotu do zdrowia, zaś całej rodzinie młodej kobiety objętej kwarantanną, życzymy pomyślności i wytrwałości w tym trudnym czasie.

Apelujemy też do naszych czytelników o powstrzymanie się od komentarzy mogących negatywnie wpływać zarówno na młodą kobietę jak i jej rodzinę i najbliższych! Wasze opinie są ważne, ale nie mogą ranić innych!

Artykuł BEZ MOŻLIWOŚCI komentowania.

REKLAMA
Kalendarz imprez
sierpień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22  23 dk24 dk25  26 dk27 dk28
 29  30  31  1  2  3  4
×