zdjecie 5148
zdjecie 5148
zdjecie 5148
2020-05-06T10:25:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Rozmowy telefoniczne w Urzędzie Miasta będą nagrywane. Czy także te między urzędnikami?

REKLAMA
REKLAMA
12
15
63

Prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik ogłosił urzędnikom informację o nagrywaniu rozmów telefonicznych. Według tej informacji, miałyby być nagrywane nie tylko rozmowy przychodzące i wychodzące, ale także wewnętrzne - czyli w przypadku gdy rozmawia ze sobą dwóch urzędników. Prezydent podał również powód zamontowania systemu nagrywania. Tymczasem, po naszej publikacji na stronie internetowej UM pojawił się komunikat.  

Od niedawna, gdy dzwonimy do Urzędu Miasta Ostrołęka słyszymy głos, który informuje nas o tym, że rozmowa będzie nagrywana. Jeżeli ktoś nie wyraża zgody na nagrywanie, powinien się rozłączyć.

Ale to nie koniec. Dotarliśmy do informacji z wewnętrznego systemu Urzędu Miasta, z której wynika, że nagrywane będą też połączenia wewnętrzne, czyli między urzędnikami.

Informuję, że w celu zapewnienia standardów obsługi interesantów oraz dla zapewnienia bezpieczeństwa pracowników dnia 30 kwietnia 2020 roku zainstalowany został system nagrywania rozmów telefonicznych. Nagrywane będą wszystkie rozmowy telefoniczne miejskie (przychodzące i wychodzące) oraz połączenia wewnętrzne

- czytamy w informacji podpisanej przez prezydenta Ostrołęki.

zdjecie


Aktualizacja: Po naszej publikacji na stronie internetowej Urzędu Miasta Ostrołęki pojawił się komunikat, w którym zaprzeczono informacji, jaką prezydent wysłał urzędnikom 30 kwietnia, a dotyczącej nagrywania rozmów wewnętrznych. Czyżby decyzja została jednak zmieniona? Jeżeli jest tak, jak dziś po godzinie 14.00 ogłosił Urząd Miasta, wtedy rozmowy wewnętrzne nie byłyby rejestrowane. Jednocześnie zaznaczamy, że informacja, którą opublikowaliśmy rano pochodzi z wewnętrznego systemu UM (na dowód tego zamieściliśmy zdjęcie informacji przekazanej urzędnikom) i została nam przekazana przez sprawdzonego informatora.

Prezentujemy treść komunikatu Urzędu Miasta:

W związku z pojawieniem się artykułów w lokalnych mediach na temat nagrywania rozmów telefonicznych w Urzędzie Miasta Ostrołęki informujemy:

- Wdrażamy w Urzędzie Miasta Ostrołęki działanie nowej centrali telefonicznej, która daje możliwość nagrywania rozmów – obecnie ta funkcja jest testowana, o czym komunikujemy w nagraniu wszystkich interesantów, którzy łączą się z naszą centralą.

- W celu nieustannego podwyższania standardów obsługi interesantów oraz dla zapewnienia bezpieczeństwa pracowników uruchamiamy system rejestrowania zewnętrznych rozmów telefonicznych. Jest to rozwiązanie wykorzystywane przez większość instytucji publicznych, które mają kontakt z interesantami i umożliwia obiektywne rozwiązywanie ewentualnych skarg dotyczących obsługi telefonicznej. Co roku wpływają do nas pojedyncze skargi od niezadowolonych mieszkańców, stąd, wychodząc naprzeciw społecznym oczekiwaniom, przymierzamy się do udoskonalenia kontroli jakości obsługi.

Dodatkowo informujemy, że w Urzędzie Miasta Ostrołęki nie rejestrujemy rozmów wewnętrznych.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalnedarz imprez
sierpień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  31 dk1
dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8
dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15
dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22
dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29
dk30 dk31  1  2  3  4  5
×