2018-05-25T12:46:31+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Rozśpiewali się w Goworowie [ZDJĘCIA]

REKLAMA
REKLAMA
1
1
0

21 wokalistów w wieku od 6 do 16 lat wzięło udział w szóstej edycji Powiatowego Konkursu Piosenki Uczniowskiej "Nutka". Odbył się on 23 maja w Szkole Podstawowej w Goworowie.

Uczestnicy  podzieleni byli na cztery kategorie wiekowe: kl."0”-I, kl. II – III , kl. IV – VI   i kl. VII oraz gimnazjalne. Repertuar był bardzo urozmaicony i dobrany do warunków głosowych wokalistów – tak stwierdziła komisja oceniająca występy.  A w skład komisji weszli:  Elżbieta Bogdanowicz, Władysława Niedźwiecka i  Tomasz Grześkowicz.

W kategorii kl.”0”-I, pierwsze miejsce zdobyła Aleksandra Sówka z Pasiek, drugie  Karolina Kukulska z Goworowa. W kat. kl. II – III  pierwsze miejsce wyśpiewała Żaneta Dziełak z Wąsewa, drugie  Maja Stworzjan, trzecie – Kacper Dobkowski z Ołdaków. Wyróżnienie: Weronika Gumowska z Wąsewa.

W kat. kl. IV – VI wygrała Aleksandra Bochenek z Goworowa, drugie miejsce jurorzy przyznali Mai Bednarczyk z Wykrotu, trzecie  Alicji Dobkowskiej z Ołdaków  i Kacprowi Kowalskiemu z Pasiek. Wyróżnienie: Julia Żebrowska z Borawego.

W kat. kl.VII i gimnazjalne pierwsze miejsce zdobyły Olga Kiersnowska z Rzekunia i Izabella Depta z Goworowa, drugie Małgorzata Grzyb z Rzekunia i Angelika Szablak z Łysych, trzecie  Anna Bednarczyk z Łysych i Natalia Krawczyk z Pasiek.

Wyróżnienie otrzymali: Patrycja Jasińska z Ołdak, Bartłomiej Kulas z Wykrotu i Julia Skarzyńska z Wąsewa.

Jacek Dobrzyński – dyrektor SP w Goworowie jest  pomysłodawcą i fundatorem nagrody "Dla wschodzącej gwiazdy szkolnej estrady”. W tym roku tę nagrodę komisja konkursowa przyznała zdobywczyni I miejsca w kategorii kl. II-III- Żanecie Dziełak.

Muzyczną atrakcją dla wszystkich był koncert  Wojciecha Dudkowskiego z zespołu „ Droga na Ostrołękę” .

Żaden z uczestników konkursu nie wyjechał z SP w Goworowie głodny i  bez upominku. Gość specjalny oraz komisja konkursowa także. Opiekunowie otrzymali dyplomy z podziękowaniem za trud włożony w przygotowanie wokalistów do występów. Konferansjerami muzycznego wydarzenia  byli uczniowie: Patrycja Majkowska i Łukasz Borczon.

Współorganizatorem konkursu był  Powiat Ostrołęcki oraz Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Goworowie.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
październik 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  1
Dzisiaj:
Kino JANTAR