2018-05-25T12:46:31+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Rozśpiewali się w Goworowie [ZDJĘCIA]

REKLAMA
Zdjęcie główne
REKLAMA
1
1
0

21 wokalistów w wieku od 6 do 16 lat wzięło udział w szóstej edycji Powiatowego Konkursu Piosenki Uczniowskiej "Nutka". Odbył się on 23 maja w Szkole Podstawowej w Goworowie.

Uczestnicy  podzieleni byli na cztery kategorie wiekowe: kl."0”-I, kl. II – III , kl. IV – VI   i kl. VII oraz gimnazjalne. Repertuar był bardzo urozmaicony i dobrany do warunków głosowych wokalistów – tak stwierdziła komisja oceniająca występy.  A w skład komisji weszli:  Elżbieta Bogdanowicz, Władysława Niedźwiecka i  Tomasz Grześkowicz.

W kategorii kl.”0”-I, pierwsze miejsce zdobyła Aleksandra Sówka z Pasiek, drugie  Karolina Kukulska z Goworowa. W kat. kl. II – III  pierwsze miejsce wyśpiewała Żaneta Dziełak z Wąsewa, drugie  Maja Stworzjan, trzecie – Kacper Dobkowski z Ołdaków. Wyróżnienie: Weronika Gumowska z Wąsewa.

W kat. kl. IV – VI wygrała Aleksandra Bochenek z Goworowa, drugie miejsce jurorzy przyznali Mai Bednarczyk z Wykrotu, trzecie  Alicji Dobkowskiej z Ołdaków  i Kacprowi Kowalskiemu z Pasiek. Wyróżnienie: Julia Żebrowska z Borawego.

W kat. kl.VII i gimnazjalne pierwsze miejsce zdobyły Olga Kiersnowska z Rzekunia i Izabella Depta z Goworowa, drugie Małgorzata Grzyb z Rzekunia i Angelika Szablak z Łysych, trzecie  Anna Bednarczyk z Łysych i Natalia Krawczyk z Pasiek.

Wyróżnienie otrzymali: Patrycja Jasińska z Ołdak, Bartłomiej Kulas z Wykrotu i Julia Skarzyńska z Wąsewa.

Jacek Dobrzyński – dyrektor SP w Goworowie jest  pomysłodawcą i fundatorem nagrody "Dla wschodzącej gwiazdy szkolnej estrady”. W tym roku tę nagrodę komisja konkursowa przyznała zdobywczyni I miejsca w kategorii kl. II-III- Żanecie Dziełak.

Muzyczną atrakcją dla wszystkich był koncert  Wojciecha Dudkowskiego z zespołu „ Droga na Ostrołękę” .

Żaden z uczestników konkursu nie wyjechał z SP w Goworowie głodny i  bez upominku. Gość specjalny oraz komisja konkursowa także. Opiekunowie otrzymali dyplomy z podziękowaniem za trud włożony w przygotowanie wokalistów do występów. Konferansjerami muzycznego wydarzenia  byli uczniowie: Patrycja Majkowska i Łukasz Borczon.

Współorganizatorem konkursu był  Powiat Ostrołęcki oraz Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Goworowie.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
maj 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  1  2
dk3  4  5 dk6  7  8  9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30
dk31  1  2  3  4  5  6
×