2018-05-25T12:46:31+02:00 eOstroleka.pl 10 0 2 5
Powiat ostrołecki,

Rozśpiewali się w Goworowie [ZDJĘCIA]

REKLAMA
REKLAMA
1
1
0
21 wokalistów w wieku od 6 do 16 lat wzięło udział w szóstej edycji Powiatowego Konkursu Piosenki Uczniowskiej "Nutka". Odbył się on 23 maja w Szkole Podstawowej w Goworowie.

Uczestnicy  podzieleni byli na cztery kategorie wiekowe: kl."0”-I, kl. II – III , kl. IV – VI   i kl. VII oraz gimnazjalne. Repertuar był bardzo urozmaicony i dobrany do warunków głosowych wokalistów – tak stwierdziła komisja oceniająca występy.  A w skład komisji weszli:  Elżbieta Bogdanowicz, Władysława Niedźwiecka i  Tomasz Grześkowicz.

W kategorii kl.”0”-I, pierwsze miejsce zdobyła Aleksandra Sówka z Pasiek, drugie  Karolina Kukulska z Goworowa. W kat. kl. II – III  pierwsze miejsce wyśpiewała Żaneta Dziełak z Wąsewa, drugie  Maja Stworzjan, trzecie – Kacper Dobkowski z Ołdaków. Wyróżnienie: Weronika Gumowska z Wąsewa.

W kat. kl. IV – VI wygrała Aleksandra Bochenek z Goworowa, drugie miejsce jurorzy przyznali Mai Bednarczyk z Wykrotu, trzecie  Alicji Dobkowskiej z Ołdaków  i Kacprowi Kowalskiemu z Pasiek. Wyróżnienie: Julia Żebrowska z Borawego.

W kat. kl.VII i gimnazjalne pierwsze miejsce zdobyły Olga Kiersnowska z Rzekunia i Izabella Depta z Goworowa, drugie Małgorzata Grzyb z Rzekunia i Angelika Szablak z Łysych, trzecie  Anna Bednarczyk z Łysych i Natalia Krawczyk z Pasiek.

Wyróżnienie otrzymali: Patrycja Jasińska z Ołdak, Bartłomiej Kulas z Wykrotu i Julia Skarzyńska z Wąsewa.

Jacek Dobrzyński – dyrektor SP w Goworowie jest  pomysłodawcą i fundatorem nagrody "Dla wschodzącej gwiazdy szkolnej estrady”. W tym roku tę nagrodę komisja konkursowa przyznała zdobywczyni I miejsca w kategorii kl. II-III- Żanecie Dziełak.

Muzyczną atrakcją dla wszystkich był koncert  Wojciecha Dudkowskiego z zespołu „ Droga na Ostrołękę” .

Żaden z uczestników konkursu nie wyjechał z SP w Goworowie głodny i  bez upominku. Gość specjalny oraz komisja konkursowa także. Opiekunowie otrzymali dyplomy z podziękowaniem za trud włożony w przygotowanie wokalistów do występów. Konferansjerami muzycznego wydarzenia  byli uczniowie: Patrycja Majkowska i Łukasz Borczon.

Współorganizatorem konkursu był  Powiat Ostrołęcki oraz Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Goworowie.

REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
październik 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
 30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
 28 29 30 31  1  2  3