eOstroleka.pl
Ostrołęka, NASZ NEWS

Rusza budowa gazociągu do planowanej elektrowni w Ostrołęce. Znamy datę

REKLAMA
zdjecie 3121
zdjecie 3121
Wizualizacja planowanego bloku CWizualizacja planowanego bloku C
REKLAMA
zdjecie 3121
Posłuchaj

Jeszcze w tym miesiącu rozpoczną się roboty budowlane dotyczące inwestycji pn. "Budowa przyłącza gazowego na potrzeby źródła wytwórczego CCGT w Elektrowni Ostrołęka C".

Budowa rozpocznie się 21 marca 2023 r. Przyłącze gazowe jest konieczne do uruchomienia bloku gazowo-parowego o mocy ok. 750 MW.

- Blisko 28-kilometrowy gazociąg, biegnący przez dwa województwa, mazowieckie i podlaskie, przyłączony będzie do pracującego już dwukierunkowego interkonektora Polska-Litwa (GIPL), zasilanego z Krajowego Systemu Przesyłowego oraz od strony Litwy. Dzięki temu powstająca elektrownia w Ostrołęce ma zapewnione długoletnie dostawy gazu, a jednocześnie niezależność od dostaw rosyjskiego paliwa - informowała w lipcu 2022 r. Energa z Grupy Orlen, informując o wyborze wykonawcy, którym została firma  Romgos Gwiazdowscy Sp. z o.o.  z Jarocina.

Decyzja o pozwoleniu na budowę została wydana w styczniu 2023 r. i firma może już przystępować do pracy.

Energa wskazuje:

Gazociąg połączy krajową infrastrukturę z budowanym w Ostrołęce blokiem gazowo-parowym o mocy zainstalowanej ok. 750 MW. To jednostka istotna z punktu widzenia bezpieczeństwa energetycznego kraju oraz utrzymania ciągłości dostaw energii dla północno-wschodnich regionów Polski. Blok CCGT w Ostrołęce będzie najbardziej wysuniętą w tej części kraju elektrownią systemową.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
wrzesień 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1  2 dk3 dk4  5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
 15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22  23 dk24  25 dk26  27  28
dk29  30  1  2  3  4  5
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×